E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

VIDEO/ Protestuesit tentojnë të çajnë kordonin me forcë, përplasen me policët  

Protestuesit kanë tentuar të çajnë kordonin e policisë me forcë, duke u përplasur me ta, siç duket edhe në videon e Tirana Today.

Ata kanë hedhur sende të forta, shashka dhe tymuese në drejtim të forcave të policisë, ndërsa siç shihet, protestuesit që ndodheshin më pranë kordonit, kanë bërë me shenjë, duke kërkuar që protestuesit që ndodheshin më mbrapa të afroheshin në mënyrë që të arrinin të çanin kordonin.

Në terren janë rreth 1300 forca policie. Një tjetër grup protestuesish që ndodhej pranë Ministrisë së Brendshme është përplasur me efektivët, ndërsa është ushtruar forcë edhe ndaj protestueseve femra.

Forcat e policisë nuk kanë lejuar kalimin nga pedonalja, teksa ministri Lleshaj ka pritur një delegacion holandez. Grupimit të protestuesve i janë bashkuar pak më parë edhe Basha, Berisha e Kryemadhi të cilët kanë marshuar për t’iu bashkuar grupimit tjetër pranë Kuvendit./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...