E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

femra

Itali/ COVID-19 ka prekur me shumë femrat se meshkujt

Italia mbetet vendi më i goditur në botë nga COVID-19. Mjekët në Itali kanë zbuluar se vdekshmëria më e lartë është tek femrat, ndryshe...

 “Vareni së gjalli”, moderatorja shqiptare shpërthen në mes të emisionit (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka shpërthyer në emisionin “Mos i fol shoferit”, kur është pyetur për dhunën ndaj grave. Ajo ka propozuar që të gjithë...

Dy femra kapen për flokësh në mes të rrugës (Video)

Dy femra janë kapur për flokësh me njëra-tjetrën në mes të rrugës dhe ngjarja ka tërhequr vëmendjen e kalimtarëve. Disa prej tyre e kanë filmuar...

Angelina Jolie “liron fronin”! Zbuloni cila është femra më e admiruar në botë

Sipas një sondazhi të zhvilluar kohët e fundit nga “YouGov”, Angelina Jolie nuk është më, femra më e admiruar në botë. Tashmë Jolie “liron...

“Numri i terroristeve femra të ISIS do rritet”, Europol jep alarmin

Pas humbjeve në Siri, milicët xhihadistë kërkojnë gjithnjë e më shumë mbështetjen e grave si në luftën në front, edhe për atentate në shtetet...

Muç Nano rrëfen takimet me Jozefina Topallin: S’ishte femra që mund të më çmendte

Nga Mustafa Nano/ Jozefina Topallit ia kam dhënë dorën për herë të parë në fillim të viteve 2000, në ambasadën amerikane. Ishim të ftuar...

Meshkujt apo femrat arrijnë pjekurinë më herët? Ja çfarë thonë ekspertët

Dy gjinitë kanë arritur në një mendje se femrat e arrijnë pjekurinë shumë më herët sesa meshkujt, mesatarisht në moshën 32-vjeçare. Edhe meshkujt e kanë...

Qytetet me burrat dhe gratë më “dembelë”

Ndërsa shumë ndërmarrje, sidomos ato në sektorin e industrisë, si p.sh. në tekstile e këpucë, po vuajnë mungesën e fuqisë punëtore, ka dhe shumë...

Rrëfimi tronditës i shqiptares së kthyer nga Siria: Ja çfarë pashë kur mbërrita në kampin e ISIS

Mediat në Kosovë i kanë bërë jehonë historisë së grave të kthyera nga Siria pak javë më parë. Njëra prej tyre ka rrëfyer se...

Në ambientet e punës dominon ende “bota e projektuar për burrat”

Gratë shtatzëna kanë shumë vështirësi në lëvizje dhe këtë e dinë shumë mirë të gjitha ato gra që janë bërë nëna. Por kjo gjë,...

Të fundit

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...

Momente intime në jahtin luksoz, Rezarta Shkurta publikon videon nga pushimet me Ermalin

Së fundmi, bukuroshja Rezarta Shkurta ka menduar t'i rrisë pak temperaturat. Ajo ka publikuar një video, teksa është duke shijuar disa ditë pushime me...

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...