E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Grushte dhe tërheqje për flokësh/ Degjeneron në dhunë ndeshja e femrave (Video)

Gjysmëfinalja e futbollit për femra në Bullgari përfundoi me një sherr masiv. Përballja mes Baroccos dhe Pirin përfunduar me shifrat 2-1 degjeneroi në dhunë me përmasa të mëdha.

E para që nisi këtë konflikt ishte futbollistja e Pirin, Sofia e cila goditi kundërshtren. Pas kësaj, futbollistet dhe stafi vrapuan për të qetësuar gjendjen, por skena u bë edhe më kaotike.

Në këtë kohë, lojtaret kalojnë në grushta dhe shkelma me njëra-tjetrën. Dikush madje mbante flokët e një prej vajzave.

Shtypi bullgar e ka quajtur këtë incident të turpshëm të futbollit. Ndërkohë, shumë gazeta kryesore në të gjithë botën ripostuan videon në lidhje me këtë luftë dhe e identifikuan atë si çmendurinë e futbollit të femrave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Turqi-Uells 18:00, Turqia pret reagim, ndeshja e fundit mes tyre 6-4

18:00: Turqi - Uells (Grupi A, Baku) Turqia u shkërmoq nga Italia në Romë të premten, për një pjesë të madhe të ndeshjes e mbyllur...

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut/KPK shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të mërkurën vendimin e shkarkimit nga detyra për prokuroren e Tiranës, Alketa Zifla. Gjatë seancës dëgjimore të zhvilluar...

‘Basha vodhi zgjedhjet’, grupimi ‘Për PD’-në zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...