E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Etiketa

Bullgari

Aksidenti tragjik në Bullgari/Mbërrijnë në Shkup trupat e pajetë të viktimave

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, kanë arritur kufomat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari. Avionët ushtarakë janë ulur në aeroportin e Shkupit, ku...

Aksidenti tragjik/Bullgaria do dëmshpërblejë të afërmit e viktimave

Pas zisë vjen kërkimi i drejtësisë për familjarët e të vdekurve, në aksidentin e rëndë rrugor në autostradën e Strumës. Gjykata mund t'i japë...

Akt terrorist apo gabim njerëzor? 44 viktima, 1 i mbijetuar është zhdukur

Aksidenti në Bullgari ka marrë një tjetër rrjedhë, me shumë enigma. Mediat bullgare aluduan se në autobus po transportohej benzinë ose naftë, ndaj dhe...

Bullgari/Detajet e aksidentit tragjik, dyshohet për sasi mbi normë të naftës

Ende vijojnë hetimet për shkaqet që ndikuan në aksidentin e autobusit maqedonas. Hetimi në lidhje me shkaqet të cilat çuan në humbjen e 46...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...

Tragjedia me 45 viktima, eksperti tregon shkaqet e shpërthimit të autobusit

Ende mbetet mister se si ndodhi aksidenti tragjik në Bullgari me 45 viktima. Eksperti Mamir Hodo ka analizuar në studion e "Breaking", mënyrën se...

Raportonte ngjarjen tragjike, spikerja shqiptare nuk i përmban lotët

46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut humbën jetën, dhe 7 të tjerë janë lënduar rëndë në aksidentin që klasifikohet si i pari për nga...

Detaje të reja nga aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari

Të paktën 46 persona, duke përfshirë 12 fëmijë, vdiqën kur një autobus u përplas dhe mori flakë në Bullgarinë perëndimore, thonë zyrtarët. Autobusi ishte...

Tragjedia me 45 viktima në Bullgari/“Familja ime humbi 12 anëtarë”

45 persona kanë ndërruar jetë, si pasojë e një aksidenti të rëndë të ndodhur në Bullgari. Një autobus me 52 pasagjerë, kryesisht shqiptarë nga...

Tragjedi në Bullgari/Digjet autobusi me pasagjerë nga Maqedonia e Veriut

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Bullgari, ku për pasojë kanë ndërruar jetë 45 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Autobusi me...

Të fundit

Kursi i këmbimit, shikoni me sa këmbehet euro, dollari dhe paundi britanik

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, euros dhe paundit britanik. Ndërkohë franga zvicerane ka shënuar rënie. Më poshtë do të...

Mbërrin i ftohti polar, temperaturat ulen deri në -4 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të sjellin mot pa reshje, por të ftohtë. Në mbrëmje...

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon...

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...