E diel, 9 Maj, 2021
27 C
Tirana

Etiketa

ceshtja

Rama: Nuk ka marrëveshje për ‘Detin’ pa miratimin e presidentit

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në qytetin e Vlorës ditën e sotme për të vendosur kurorat në memorialin e Luftës së Vlorës. Në përfundim të ceremonisë,...

Gjykata pushon çështjen për ish-ambasadoren Ardiana Hobdari

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka pushuar çështjen e vjedhjes së pasaportave në Greqi. Lidhur me këtë çështje ishte nën akuzë edhe ambasadorja shqiptare, Ardiana...

U akuzuan për sulm terrorist në ndeshjen Shqipëri-Izrael, 4 të arrestuarit fitojnë pafajësinë

Katër personat që u akuzuan se kishin planifikuar një sulm terrorist në ndeshjen mes Shqipërisë dhe Izraelit në vitin 2016, kanë fituar sot pafajësinë. Gjykata...

Gjykata e Apelit pushon çështjen e lobimit rus ndaj Bashës

Gjykata e Apelit ka vendosur sot të pushojë çështjen e lobimit rus ndaj kreut të PD-së, Lulzim Basha. Gjykata la në fuqi vendimin e Shkallës...

Shtyhet për në 13 maj gjyqi ndaj Saimir Tahirit

Çështja penale e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë për më datë 13 maj, pasi Akti Normativ nuk e ka cilësuar një çështje...

“I dyshuar kryesor ishte Berisha”, Balla reagon pas mbylljes së çështjes CEZ

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të mbyllur çështjen CEZ. Përmes një postimi në...

Mbyllet përfundimisht sot çështja CEZ, nuk u gjetën elementë të veprës penale

Gjykata e Tiranës ka vendosur sot që të pushojë çështjen CEZ. Gjykatësi, Lazër Sallaku pranoi kërkesën e prokurorisë, pasi hetimet gati 3-vjeçare nuk dhanë rezultat,...

“Provat ia bëjnë muuu”/ Braçe komenton pushimin e çështjes gjyqësore ndaj Bashës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas pushimit të gjyqit për çështjen e lobimit ndaj Lulzim Bashës. Përmes një postimi në Instagram, Brace akuzon ashpër mbylljen...

Zbardhja e vendimit/ Salianji: Konkluzione të njëjta si të Prokurorisë

Pas vendimit të gjykatës e cila e dënoi me 1 vit burg për kallëzim të rremë Ervin Salianjin, ka ardhur edhe reagimi i ish-deputetit. Përmes...

SPAK përfundon hetimin e dosjes së laboratorit të lëndëve narkotike në Has

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka përfunduar hetimet për të pandehurit e arrestuar për laboratorin e drogës në Has. Të pandehurit janë arrestuar më 19...

Të fundit

“Demokrati e mund autokratin, por ky nuk është rasti i Bashës”

Nga Arben Ristani (marrë nga  JavaNews.al) Autokracia si sistem politik ne te cilin nje individ i vetem ka ne dore pushtetin, tashme mund te themi,...

Kavajë / Minibusi merr flakë në rrugë, vetëm dëme materiale

Në aksin rrugor Rrogozhinë- Durrës, në afërsi të Kavajës ka marrë flakë në lëvizje një mjet tip minibus. Për fat udhëtarët kanë dalë në...

Liderët e opozitës nuk kanë dimensionin e burrit, janë adoleshentë

Nga Spartak Ngjela Si nuk u rritën një herë në moshë individët që duan të drejtojnë Shqipërinë, apo edhe ata që e kanë drejtuar atë! Nuk...

Aksident në Berat-Skrapar, mjeti bie nga ura, plagoset rëndë 28-vjeçarja

Një aksident është regjistruar në aksin nacional Berat-Skrapar, në fshatin Vërtop. Mjeti tip Audi,me targa AA 723 LK, që drejtohej nga një 28-vjeçare është rrëzuar...

Kosovë / Shënohen 97 raste të reja me COV*D-19, rritet numri i viktimave

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...