E premte, 10 Prill, 2020
19 C
Tirana

“Provat ia bëjnë muuu”/ Braçe komenton pushimin e çështjes gjyqësore ndaj Bashës

loading...

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas pushimit të gjyqit për çështjen e lobimit ndaj Lulzim Bashës.

Përmes një postimi në Instagram, Brace akuzon ashpër mbylljen e kësaj cështjeje ‘për mungesë provash’, teksa publikon një dokument i cili sipas tij është provë e pakundërshtueshme.

Ai shprehet se prokurorët dhe gjykatësit në Tiranë nuk kanë lejuar që të hetohet rreth këtyre provave, por se këto prova ekzistojnë edhe në zyrat amerikane shtoi ai.

Postimi i plotë:

Nuk ka prova, nuk ka prova!

Lulzim Basha kërkon të fshehë imunitetin unik për të mos u gjykuar kurrë, kështu!

Prova?

Ja ku janë e bëjnë muuuu!

Nuk jane letra bakalli, jane dokumenta zyrtare te depozituara ne agjencine me serioze ne bote;

Jane me firme te Nik Muzin e Lulezim Bashes.

Prokuroret e Gjykatesit ne Tirane nuk kane lejuar te hetohet e gjykohet rreth tyre!

Zero! Kur nuk hetohet nuk ka prova, afermendsh!

Por ne zyra amerikane ato jane, jane publike-ne dallim nga ketu, i shohin e i marrin te gjithe.

Prova thote se Nik Muzin njeriu nen kontrate me PD ka deklaruar zyrtarisht, me shkrim se ka marre per llogari te PD 670 mije dollare!

Tani, ose genjen ai nen betim dhe pergjigjet ne Amerike per kete, ose genjejne ketu Lulzim Basha e zarat e tij dhe kane imunitet e as hetohen e as gjykohen.

Provat ja bejne muuuuu, imuniteti ndaj drejtesise nuk i ben te padukshme!

Krim i rëndë elektoral është ky apo jo?!

View this post on Instagram

NUK KA PROVA! NUK KA PROVA! LULZIM BASHA KERKON TE FSHEH IMUNITETIN UNIK PER TE MOS U GJYKUAR KURRE, KESHTU! Prova? JA KU JANE E JA BEJNE MUUUU! Nuk jane letra bakalli, jane dokumenta zyrtare te depozituara ne agjencine me serioze ne bote; Jane me firme te Nik Muzin e Lulezim Bashes. Prokuroret e gjykatesit ne Tirane nuk kane lejuar te hetohet e gjykohet rreth tyre! Zero! Kur nuk hetohet nuk ka prova, afermendsh! Por ne zyra amerikane ato jane, jane publike-ne dallim nga ketu, i shohin e i marrin te gjithe. Prova thote se Nik Muzin njeriu nen kontrate me PD ka deklaruar zyrtarisht, me shkrim se ka marre per llogari te PD 670 mije dollare! Tani, ose genjen ai nen betim dhe pergjigjet ne Amerike per kete, ose genjejne ketu Lulzim Basha e zarat e tij dhe kane imunitet e as hetohen e as gjykohen. Provat ja bejne muuuuu, imuniteti ndaj drejtesise nuk i ben te padukshme! KRIM I RENDE ELEKTORAL ESHTE KY APO JO?!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Conte i prerë: Masat shtrënguese do vijojnë deri më 3 maj

Italia ka firmosur dekretin e ri për lëvizjen e qytetarëve në situatën e krijuar nga shpërthimi i koronavirusit në vend. Kryeministri italian, Giuseppe Conte mbajti...

Mbi 100 mijë viktima nga e gjithë bota, sa viktima shënon Franca nga koronavirusi

Koronavirusi vijon të bëjë “namin” në Francë, teksa ka shkuar në 13,197 numri total i viktimave të shënuara. Sipas mediave vendase, në 24 orët e...

Hyn në fuqi vendimi/ Rregulla më të rrepta për hyrjen në Gjermani

Në Gjermani hynë në fuqi sot rregulla më të rrepta të hyrjes në vend, për shkak të pandemisë Corona. Në Aeroportin e Frankfurtit mbi Main,...

U plagos aksidentalisht gjatë kapjes së Orges Bilbilit, Lleshaj viziton qytetaren në spital

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka vizituar ditën e sotme në spital qytetaren e cila u plagos gabimisht, gjatë aksionit për kapjen e Orges...

“Fundjavë Ndryshe” pranë qytetarëve, pas Korçës shpërndan 45 ton ndihma në Shkodër

“Fundjavë Ndryshe” është duke vazhduar aksionin masiv të shpërndarjes së ndihmave në të gjithë Shqipërinë. Pas qytetit të Korçës, ku u shpërndanë 45 ton...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT