Kryesore

“Provat ia bëjnë muuu”/ Braçe komenton pushimin e çështjes gjyqësore ndaj Bashës


               Publikuar në : 10:27 - 14/01/20 B H

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas pushimit të gjyqit për çështjen e lobimit ndaj Lulzim Bashës.

Përmes një postimi në Instagram, Brace akuzon ashpër mbylljen e kësaj cështjeje ‘për mungesë provash’, teksa publikon një dokument i cili sipas tij është provë e pakundërshtueshme.

Ai shprehet se prokurorët dhe gjykatësit në Tiranë nuk kanë lejuar që të hetohet rreth këtyre provave, por se këto prova ekzistojnë edhe në zyrat amerikane shtoi ai.

Postimi i plotë:

Nuk ka prova, nuk ka prova!

Lulzim Basha kërkon të fshehë imunitetin unik për të mos u gjykuar kurrë, kështu!

Prova?

Ja ku janë e bëjnë muuuu!

Nuk jane letra bakalli, jane dokumenta zyrtare te depozituara ne agjencine me serioze ne bote;

Jane me firme te Nik Muzin e Lulezim Bashes.

Prokuroret e Gjykatesit ne Tirane nuk kane lejuar te hetohet e gjykohet rreth tyre!

Zero! Kur nuk hetohet nuk ka prova, afermendsh!

Por ne zyra amerikane ato jane, jane publike-ne dallim nga ketu, i shohin e i marrin te gjithe.

Prova thote se Nik Muzin njeriu nen kontrate me PD ka deklaruar zyrtarisht, me shkrim se ka marre per llogari te PD 670 mije dollare!

Tani, ose genjen ai nen betim dhe pergjigjet ne Amerike per kete, ose genjejne ketu Lulzim Basha e zarat e tij dhe kane imunitet e as hetohen e as gjykohen.

Provat ja bejne muuuuu, imuniteti ndaj drejtesise nuk i ben te padukshme!

Krim i rëndë elektoral është ky apo jo?!

View this post on Instagram

NUK KA PROVA! NUK KA PROVA! LULZIM BASHA KERKON TE FSHEH IMUNITETIN UNIK PER TE MOS U GJYKUAR KURRE, KESHTU! Prova? JA KU JANE E JA BEJNE MUUUU! Nuk jane letra bakalli, jane dokumenta zyrtare te depozituara ne agjencine me serioze ne bote; Jane me firme te Nik Muzin e Lulezim Bashes. Prokuroret e gjykatesit ne Tirane nuk kane lejuar te hetohet e gjykohet rreth tyre! Zero! Kur nuk hetohet nuk ka prova, afermendsh! Por ne zyra amerikane ato jane, jane publike-ne dallim nga ketu, i shohin e i marrin te gjithe. Prova thote se Nik Muzin njeriu nen kontrate me PD ka deklaruar zyrtarisht, me shkrim se ka marre per llogari te PD 670 mije dollare! Tani, ose genjen ai nen betim dhe pergjigjet ne Amerike per kete, ose genjejne ketu Lulzim Basha e zarat e tij dhe kane imunitet e as hetohen e as gjykohen. Provat ja bejne muuuuu, imuniteti ndaj drejtesise nuk i ben te padukshme! KRIM I RENDE ELEKTORAL ESHTE KY APO JO?!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT