E premte, 10 Prill, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

gjyqesore

“Provat ia bëjnë muuu”/ Braçe komenton pushimin e çështjes gjyqësore ndaj Bashës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas pushimit të gjyqit për çështjen e lobimit ndaj Lulzim Bashës. Përmes një postimi në Instagram, Brace akuzon ashpër mbylljen...

Dhunoi turistët/ Pronari i lokalit në Gjykatë: Nuk e theva xhamin për t’i dëmtuar

Është mbajtur sot seanca dëgjimore për shtetasin Mihal Kokëdhima, i arrestuar pasi goditi me sende të forta fugonin e një grupi spanjollësh që kishin...

27 emra të rinj bëhen pjesë e policisë gjyqësore, Arta Marku përdori ligjin e shfuqizuar

RTV ORA ka zbardhur 27 emrat e rinj që bëhen pjesë e policisë gjyqësore të vendit bazuar në konkursin e organizuar nga Prokuroria e...

Gjykata e Krimeve të Rënda nis gjykimin për grupin “Habilaj”

Pas dështimit të seancës së parë për shkak të mos njoftimit të të pandehurve, Gjykata për Krime të Rënda ka nisur gjykimin e grupit të...

Tahiri, Llalla, Basha: Do ketë drejtësi, apo “telenovela” gjyqësore që u dihet fundit?

Organi i akuzës, ka dhënë së fundmi sinjale se është zgjuar nga “gjumi” disamujor. Ka zgjatur hetimin ndaj ish-titullarit Adriatik Llalla për pastrim parash,...

Rama: 17 çështje gjyqësore në proces me fabrikën e shpifjeve, të shohim a…

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se 17 çështje gjyqësore tashmë janë në proces, ndërsa për 10 prej tyre pritet vetëm data e gjyqit. Në një...

Kërkesa e beftë e avokatëve, shtyhet seanca gjyqësore për Shullazin

Për të disatën herë është shtyrë seanca gjyqësore ndaj Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë të akuzuar si pjesë e një grupi...

Greqi/Sherr në gjyq, shqiptarët shajnë gjykatësin

Seanca gjyqësore në Gjykatën e Përgjithshme  kundër shqiptarëve Arben Brakos dhe Olti Dulces ka eskaluar në sharje  she ofendime.Shqiptarët akuzohen për  për vrasjen e...

The Sun: Sekretet e Rita Orës, nga lidhjet e dashurisë e deri tek çështjet gjyqësore

Këngëtarja e origjinë shqiptare, Rita Ora ka rrëmbyer industrinë e artit dhe muzikës, pas saj në nga viti 2012. Por, kush është Rita Ora, dhe...

Gazeta zvicerane nxjerr njoftime gjyqësore në gjuhën shqipe, “kurth” për kriminelët shqiptarë

Vendimet të ndryshme gjyqësore publikohen në Revistën Kantonale dhe gjithashtu duke i bashkëngjitur dhe  thirrjet gjyqësore. Shumica e tyre janë në gjermanisht, por gjithashtu...

Të fundit

Një 107-vjeçare në Holandë, njeriu më i moshuar që fiton ndaj koronavirusit

Një 107-vjeçare nga Holanda është bërë personi më i vjetër që ka arritur të mposhtë koronavirusin. Cornelia Rias nga Holanda ishte konfirmuar me koronavirus më...

Koronavirusi shënon një tjetër viktimë në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka bërë me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë, si pasojë e koronavirusit. Përmes një deklarate për mediat,...

Koronavirusi/ Rama: Kjo situatë mund të zgjasë deri në 3 vite

Kryeministri Edi Rama ka folur në lidhje me mundësinë për lehtësimin e masave shtrënguese, të ndërmarra me synim frenimin e përhapjes së mëtejshme të...

Paketa e ndihmës/ Rama tregon kategoritë që përfitojnë

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nga java e ardhshme do të prezantohet paketa e zgjeruar e ndihmës. I ftuar në emisionin “Open” në Top...

Shkëlqim Hajdari qetëson fermerët: Asnjë prodhim i juaji nuk do të mbetet stok

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka qetësuar fermerët duke premtuar mbledhjen, magazinimin dhe eksportimin e prodhimeve të tyre. Në një lidhje Skype për emisionin “Alert”...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT