E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

Alec Baldwin

Tragjedia gjatë xhirimeve, paditet aktori Alec Baldwin

Një anëtar i stafit të filmit "Rust", Serge Svetnoy, ka ngritur një padi kundër disa figurave kyçe, duke përfshirë Alec Baldwin, i cili i...

“Ndoshta e ka vrarë me qëllim”, Trump hedh akuza të rënda për Baldwin

Ish-presidenti Donald Trump ka folur kundër aktorit Alec Baldwin, duke thënë se vdekja tragjike e Halyna Hutchins në setin e "Rust", nuk ishte domosdoshmërisht...

Tragjedia në sheshxhirim/Pse në filma përdoren armë të vërteta

Më 21 tetor 2021, drejtoresha e fotografisë Halyna Hutchins u vra gjatë xhirimit të filmit 'Rust' në New Mexico, nga një e shtënë aksidentalisht...

Vrasja e kineastes/”Gjaku i saj ishte në duart e mia”, ç’ndodhi gjatë xhirimeve

Serge Svetnoy, përgjegjësi për ndriçimin në sheshin e xhirimit ku u vra kineastja Halina Hutchins nga aktori Alec Baldwin, ka publikuar foton e fundit...

“Tha se arma ishte e sigurtë”/Ndihmës regjisori, subjekt i ankesave që në 2019

Detaje të reja janë zbuluar lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur ditë më parë, ku gjatë sheshxhirimit, Alec Baldwin vrau një person e plagosi...

Detaje nga tragjedia në sheshxhirim, ja kush ia dha armën e mbushur aktorit

Arma që aktori Alec Baldwin qëlloi gjatë xhirimeve duke vrarë një grua, iu dorëzua atij nga një ndihmës regjisor, i cili i tha se...

Tragjedi në sheshxhirim/Aktori vret një grua të stafit dhe plagos një tjetër

Një tragjedi ka ndodhur gjatë xhirimeve të një filmi në SHBA, ku protagonist është një aktor i njohur. Aktori Alec Baldwin qëlloi me armë...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...