E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Vrasja e kineastes/”Gjaku i saj ishte në duart e mia”, ç’ndodhi gjatë xhirimeve

Serge Svetnoy, përgjegjësi për ndriçimin në sheshin e xhirimit ku u vra kineastja Halina Hutchins nga aktori Alec Baldwin, ka publikuar foton e fundit të saj para se të qëllohej me armë.

Ai po qëndronte pranë kineastes, kur ajo u qëllua gjatë xhirimeve të filmit. Përgjegjësi për ndriçimin e filmit “Rust”, ka shpërndarë foton më të fundit të Halina Hutchins pak para se të vritej nga aktori Alec Baldwin.

Serge Svetnoy ishte duke qëndruar pranë Halina Hutchins, kur ajo mori plumbin gjatë xhirimeve të filmit brenda kishës. Fotografia është bërë në të njëjtën ditë të incidentit, dhe tregon Hutchins (në një rreth të kuq) duke mbajtur një aparat fotografik, ndërsa Alec Baldwin qëndron i rrethuar nga anëtarët e ekuipazhit në mjedisin e kishës, me ndriçim të dobët.

Anëtari me përvojë i ekuipazhit përshkruan momentin e tmerrshëm kur mbajti Halinën në krahë, teksa 42-vjeçares po i rridhte gjak.

Teksa ka shpërndarë një postim emocionues në shenjë nderimi për të, Serge Svetnoy foli për “neglizhencë dhe jo profesionalizëm”, duke fajësuar përgjegjësit se nuk e kryejnë punën e tyre siç duhet, duke punësuar një armëpunues pa përvojë.

“E mbajta në krahë ndërsa po vdiste. Gjaku i saj ishte në duart e mia. Nuk i uroj askujt të kalojë atë që kam kaluar unë, atë që kaluan burri i saj Matt Hutchins, djali i saj, por edhe aktori Alec Baldwin, të cilit i dhanë një armë në xhirime. Ai duhet të jetojë me mendimin se i ka marrë jetën njeriut, për shkak të njerëzve jo profesionistë”.

“Personi që duhet ta kontrollonte këtë armë para se ta sillte në set, nuk e bëri. DHE REZULTATI ËSHTË VDEKJA E NJERIUT!”, ka shkruar ai në një postim.

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...