E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

“Ndoshta e ka vrarë me qëllim”, Trump hedh akuza të rënda për Baldwin

Ish-presidenti Donald Trump ka folur kundër aktorit Alec Baldwin, duke thënë se vdekja tragjike e Halyna Hutchins në setin e “Rust”, nuk ishte domosdoshmërisht një aksident.

“Ai është një djalë i trazuar. Ka diçka që nuk shkon me të. E kam parë prej vitesh. Ai grindet me gazetarët”, tha Trump. Baldwin ka thënë se të shtënat me armë ishin një “aksident tragjik”, dhe pohoi se atij iu tha se arma nuk ishte e mbushur.

Nga ana tjetër, Trump deklaroi se Baldwin nuk duhej ta kishte drejtuar armën drejt një anëtari të stafit, qoftë e mbushur apo jo.

“Si mund ta marrësh një armë dhe thjesht, pavarësisht nëse është e mbushur apo jo e mbushur, si e merr një armë, drejtoje atë në dikë që nuk është as në film dhe tërhiq këmbëzën. Dhe tani ajo ka vdekur”, u shpreh Trump.

Ai shtoi se nëse do t’i jepej një armë, fillimisht do të gjuante në ajër. “Është e çuditshme”, tha Trump. “Kush do të merrte një armë dhe do t’ia drejtonte një kineaste, dhe do të tërhiqte këmbëzën”.

Trump vijoi të pyeste se si arma ishte e mbushur me municion të vërtetë. “Sado keq që mund të jetë mbajtur, do të thotë se ju i njihni njerëzit që kujdesen për pajisjet, armët dhe gjithçka tjetër… Por edhe nëse ishte e mbushur, dhe kjo është një gjë e çuditshme – ndoshta ai e ka mbushur atë”, tha ai.

Lexo edhe :   SHBA-Iran kërkojnë të thyejnë ngërçin në bisedimet për marrëveshjen bërthamore

Burimi i lajmit: deadline. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...