E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Donald Trump

“Fëmijët janë ‘pothuajse imunë’ ndaj koronavirusit”/Rrjetet sociale penalizojnë llogaritë e Trumpit

Videot që përhapin "fake news" e konspiracione nga më të ndryshmet, marrin ndëshkime nga rrjetet sociale. Një gjë e tillë ka ndodhur edhe me...

Sulm apo incident? Pikëpyetjet dhe konspiracionet e tragjedisë në Bejrut (FOTO)

Një ditë më parë, Bejruti u trondit nga shpërthimi masiv që shkaktoi më shumë se 100 viktima dhe 4 mijë të plagosur. Shpërthimi në fjalë...

Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve

Pak orë pasi kishte sugjeruar shtyrjen e mundshme të zgjedhjeve të 2020, Presidenti Donald Trump tha se nuk donte shtyrjen e votimeve, por kishte...

Këshilltari i ngushtë i Trump rezulton pozitiv me koronavirus

Këshilltari për Sigurinë Kombëtare i presidentit Trump, Robert O’Brien, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Përmes një deklarate zyrtare, Shtëpia e Bardhë njofton se këshilltari ka...

Trump i shqetësuar për pandeminë: Mund të përkeqësohet para se të bëhet më mirë

Duket se presidenti Trump është ndërgjegjësuar për vendosjen e maskës, ndërsa i është drejtuar qytetarëve që të mos e anashkalojnë, pasi situata është kritike. Më...

Përse Kanye dhe Kim nuk mund të kandidojnë në Shqipëri

Nga: Mentor Kikia Unë nuk mendoj që ky burrë ka ndonjë shanc për tu bërë president i SHBA-ve. Dhe as Kim Kardashian për të qenë...

Do kandidojë për president, Kanye West raportohet se po lufton me bipolaritetin (FOTO)

Ylli i muzikës Kanye West, producent dhe sipërmarrës i njohur, njoftoi në Twitter se synon të kandidojë për president të Shteteve të Bashkuara këtë...

Kanye West do kandidojë për president, lëvizja e radhës vjen nga bashkëshortja e tij (FOTO)

Dy ditë më parë, reperi i njohur Kanye West ka deklaruar kandidaturën e tij për t’u bërë presidenti i ardhshëm i SHBA, duke u...

“Rusët paguan për ekzekutimin e marinsave amerikanë”, vjen reagimi i parë i Trump

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka reaguar lidhur me lajmin se rusët kanë paguar talebanët, për të vrarë trupat amerikane në Afganistan. Përmes një postimi...

Dorëhiqen dy drejtueset kryesore të ‘Zërit të Amerikës’

Drejtorja e Zërit të Amerikës, Amanda Bennett dhe zëvendësja e saj kryesore, Sandra Sugawara, dhanë dorëheqjen të hënën, duke thënë se Michael Pack, shefi...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...