E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

I ngacmonte dhe u dërgonte mesazhe natën, pezullohet drejtori i shkollës

Drejtoria vendore e arsimit parauniversitar të Korçës, ka pezulluar drejtorin Adriatik Haxhillari, i cili akuzohet nga dy nxënëset 14-vjeçare, për ngacmim seksual. Deri në përfundim të hetimeve që po kryhen ndaj tij, ai do të jetë i pezulluar.

Drejtori u arrestua të shtunën nga policia e Korçës, pasi akuzohet se prej dy javësh kishte ngacmuar seksualisht dy nxënëse të mitura të kësaj shkolle.

Ato kanë rrëfyer në prani të psikologut, se drejtori i ngacmonte gjatë orës së mësimit, si edhe me mesazhe në orët e mbrëmjes.

Vajzat e mitura nuk kanë treguar në familje në lidhje me ngacmimet, dhe as kanë denoncuar. Mesazhet e para janë parë nga vëllai i njërës prej vajzave, e cila i kishte prindërit në Greqi, dhe shqetësohej me thirrje në telefon në orën 23:00.

Më pas, i vëllai i ka shkuar te takojë drejtorin dhe e ka goditur, ndërsa të nesërmen drejtori e ka thirrur për t’i kërkuar ndjesë.

Po ashtu mësohet se Haxhillari shkonte në shkollë i dehur, pasi konsumonte alkool çdo ditë në lokalin e fshatit, para fillimit të mësimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do të të vr*s, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...