E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Tragjedi në sheshxhirim/Aktori vret një grua të stafit dhe plagos një tjetër

Një tragjedi ka ndodhur gjatë xhirimeve të një filmi në SHBA, ku protagonist është një aktor i njohur. Aktori Alec Baldwin qëlloi me armë gjatë xhirimeve të filmit “Rust”, duke lënë të vdekur një grua dhe duke plagosur një burrë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në New Mexico. Një zëdhënës i aktorit tha për mediat se incidenti ndodhi për shkak të mosfunksionimit të pistoletës manovër, që përdoret në të tilla raste gjatë xhirimeve të filmave.

Në xhirimet e filmit “Rust” në New Mexico, drejtori i fotografisë u vra dhe regjisori i filmit u plagos pasi aktori Alec Baldwin qëlloi një armë zjarri të enjten, sipas një deklarate dhënë për CNN.

Drejtoresha e fotografisë Halyna Hutchins, 42 vjeçe, u transportua në spital me helikopter dhe u shpall e vdekur nga personeli mjekësor në Spitalin e Universitetit të New Mexico, sipas Zyrës së Qarkut Santa Fe.

Drejtori Joel Souza, 48 vjeç, u transportua në Qendrën Mjekësore Rajonale Christus St. Vincent me ambulancë. Ende nuk ka informacione për gjendjen e tij shëndetësore. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:50 sipas kohës lokale, thanë hetuesit.

“Rust” është një film perëndimor i vendosur në vitet 1880 ku luajnë Baldwin, Travis Fimmel dhe Jensen Ackles.

Zyra e policisë tha se hetimi “mbetet i hapur”, dhe ende nuk është ngritur ndonjë akuzë.

Burimi i lajmit: CNN. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...