E diel, 12 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Koronavirus: Ekipi i Ellen Degeneres është i zemëruar, kjo është arsyeja..

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

FOTO/ Nuk do ta njihni, Eduart Ndocaj humb peshë në mënyrë drastike

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj është shfaqur i transformuar pas një operacioni që ka zhvilluar së fundmi në Itali. Të gjithë e mbajmë mend imazhin e tij,...

Këngëtarja e infektuar fotografohet jashtë banesës, bëhet lajm se theu izolimin

Këngëtarja e njohur, njëkohësisht edhe deputete PDK-së, Eliza Hoxha, e cila rezultoi me koronavirus pak ditë më parë, ka thyer rregullat e izolimit duke...

Ellen Lee DeGeneres është një aktore amerikane, komediane, dubluese zëri dhe prezantuese televizive, moderatore e shfaqjes “The Ellen DeGeneres Show”.

Gjatë izolimit për shkak të pandemisë së koronavirusit, Ellen ka vazhduar shfaqjen e përditshme nga komoditeti i shtëpisë së saj. Ky vendim ka zemëruar ekipin e saj edhe për arsye të ndryshme.

Kasti i skenës së Ellen DeGeneres Show, i përbërë nga rreth 30 persona, nuk ka marrë ndonjë komunikim për çështje të rëndësishme, siç janë pagesa dhe orari i punës në këtë situatë mjaft të veçantë. Kjo është thënë nga një burim të enjten në Variety.

Gjërat u përkeqsuan kur grupi mësoi se ajo ka punësuar një kompani teknologjike për ta ndihmuar të transmetoje emisionin çdo ditë nga shtëpia e saj në Kaliforni.

Përveç kësaj, dy burime thanë se “drejtuesit e lartë ndonjeherë u jane përgjigjur telefonateveduke mos thene asgje për statusin të tyre.”

Më pas anëtarët e ekipit më në fund morën lajme nga menaxherët e prodhimit. Atyre u është thënë të presin një rënie të madhe të pagave me 60%, megjithëse shfaqja do të vazhdojë të transmetohet. Ata shtuan se janë vetëm katër prej punonjësve kryesorë që aktualisht janë duke punuar në versionin e fundit të Ellen.

Lexo edhe :   Të infektuarit tek Partizani, FSHF merr vendimin final për derbin

Gjatë kësaj ndërprerje të komunikimit, Ellen zgjeroi orarin e saj nga shtëpia, nga katër shfaqje në javë në pesë, të gjitha të xhiruara në dy ditë në shtëpinë e saj.

Punonjësit e Ellen shtuan gjithashtu se ajo që ishte më shqetësuese ishte “mungesa e sensibilizimit
personal” nga drejtuesit e shfaqjes gjatë kësaj krize të paparë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Dielli do të lindë përsëri”/ Hashim Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit, dy ditë para nisjes për në Hagë. “Jam sonte këtu në Prekaz për të...

Listat e hapura kërkojnë ndryshime në kushtetutë, sipas një eksperti ndërkombëtar

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

Japoni/ Dhjetëra viktima nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Ka shkuar në 63 numri i personave që kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë. Sipas agjencisë së...

Armand Duka uron De Biasin për detyrën e re

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka uruar ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, për detyrën e re. Duka thotë së shpreson që De Biasi...

Kapshticë/ Policia greke nuk lejon asnjë makinë me targa shqiptare të kalojë kufirin

Të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Greqisë këtë fundjavë nuk do të lejohen. Sipas Abc News, pala greke në Kapshticë ka njoftuar se...