E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Vucic

“Duhet të përmbahemi”, Vuçiç reagon për herë të parë për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka komentuar për herë të parë aktakuzën e paraqitur nga Zyra e Prokurorit të Specializuar me seli në Hagë,...

“Thaçi nuk do të jetë më faktor, ishte goditje për amerikanët”, analisti zbulon prapaskenat

Prokuroria e Hagës ka ngritur një sërë akuzash për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK, Kadri Veselin, duke i akuzuar për...

“Futja në lojë e amerikanëve”, BE shkatërron planet për dialogun Kosovë-Serbi

Publikimi nga ana e Hagës për akuzat e ngritura ndaj presidentit Hashim Thaçi, kreut të PDK, Kadri Veseli dhe disa zyrtarëve të tjerë, ka...

Loja me njoftimin 3 ditë para takimit Kosovë-Serbi/ Bushati: Llogaritë e Thaçit dolën të gabuara

Analisti Andi Bushati, ka përcjellë një koment në rrjetin e tij social, lidhur me lajmin për ngritjen e akt-akuzës së Gjykatës Speciale për presidentin...

Hoti dhe Vuçiç takojnë në Bruksel krerët evropianë para nisjes për në SHBA

Kryeministri i Kosovës dhe presidenti i Serbisë takohen para nisjes për në Uashington me krerët e BE-së. Por a do të rinisë dialogu në...

Vuçiç konsultohet me Putin për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar një takim me homologun rus, Vladimir Putin, ku kanë folur në lidhje me çështjen e Kosovës. Vuçiç u...

Do flasin për Kosovën? Vuçiç: Nuk e dimë ende temën e bisedimeve në Uashington

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç shprehet se ende nuk është bërë e ditur tema e bisedimeve në Uashington. Vuçiç theksoi se nuk pret gjëra spektakolare...

Vuçiç: Nuk do të grindemi me Gjermaninë dhe SHBA-në, na duhen si aleate

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Serbia gjendet para një periudhe jo të lehtë, por që “do të dijë që të luftojë...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Albin Kurti zbulon prapaskenat

Ish-kryeministri dhe kreu i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti, është përpjekur që të analizojë se çfarë fshihet pas bisedimeve Kosovë-Serbi më 27 qershor. I ngarkuari...

“Nëse ka marrëveshje, Thaçi dhe Vuçiç mund të kandidohen për Nobel”

Kosova dhe Serbia janë pranë një date historike, një takim Thaçi-Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë, që pritet t’i japë zgjidhje përfundimtare problemeve dhe çështjeve...

Të fundit

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...

U konfirmua pozitiv javën e kaluar, si shfaqet gjendja shëndetësore e Isa Mustafës

Zyrtarja e marrëdhënieve me publikun në LDK, Gentiana Azemi, shprehet se gjendja e Isa Mustafës është shumë e mirë. “Gjendja e kryetarit Mustafa është shumë...

I shiti SHBA-së informacione për programin e raketave, ekzekutohet spiuni iranian

Një shtetas iranian është ekzekutuar, me akuzën se ishte spiun i CIA-s. Lajmin në fjalë e ka përcjellë zëdhënësi i Ministrisë së Drejtësisë në...

Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet

Nga Spartak Ngjela Duhet të bëhemi të ndërgjegjshëm për një gjë: Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet. Vetëm ky bashkim i nxjerr shqipëtarët...

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Franga, humbet mbi 1 pikë Paundi

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje duke u blerë sot me 123.7 lekë dhe duke u shitur me 124.3...