E martë, 20 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

Vucic

Serbia e shqetësuar se po krijohet “Shqipëria e Madhe”, Rama ka dy fjalë ndaj presidentit Vuçiç

Ministri i serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, është shprehur se ka një tentativë për të krijuar “Shqipërinë e Madhe”. Sipas tij, “Shqipëria e Madhe” është...

Trump: Hoti dhe Vuçiç e bënë Ballkanin dhe botën më të sigurt

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike midis Kosovës dhe Serbisë do t’i bëjë këto dy...

“Ne nuk shkuam për një fitore të madhe”, Vuçiç zbulon prapaskenat e takimit në Washington

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, ka zbuluar prapaskenat nga takimi në Uashington, ku firmosi marrëveshjen me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, në praninë e presidentit...

Përfundon takimi i dytë mes Hotit dhe Vuçiç, konfirmohet bashkëpunimi Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kanë zhvilluar ditën e sotme një takim në Bruksesl, ku kanë konfirmuar qëndrimet...

Presidenti Vuçiç jep deklaratën e fortë: Ne nënshkruam marrëveshje me SHBA-të dhe jo me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka folur sot pasi nënshkroi marrëveshjen me kryeministrin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë. Vuçiç tha se të dy palët ranë...

Takimi në Shtëpinë e Bardhë, Vuçiç bën gati dhuratën për Trump

Mediat serbe shkruajnë se presidenti Vuçiç ka bërë gati një dhuratë për liderin e SHBA-ve, Donald Trump. Sipas “Novosti”, Vuçiç do t’i dhurojë presidentit amerikan...

Hoti dhe Vuçiç përballen sërish sot, në takim merr pjesë edhe Trump

Ditën e sotme do të zhvillohet takimi i dytë mes presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti. Takimi pritet të nisë në...

Përfundon takimi mes Hotit dhe Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë, ja çfarë ndodhi me çështjen e territoreve

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit dhe presidentit të serbisë, Aleksandër Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë. “Jemi takuar me O’brien dhe Grenell....

Disa ditë para takimit në Uashington, Vuçiç telefonon Merkel

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Përmes një postimi në Instagram, Vuçiç tregon se ka falënderuar Merkel...

Vuçiç për takimin në Uashington: Do të jetë një natë e furishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha në një intervistë për Radio-Televizionin e Serbisë se përgatitjet për takimin me Kosovën në Uashington janë në zhvillim...

Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...