E martë, 14 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

Vucic

Raportuesja për Kosovën akuzon Vuçiç: Fshehu rastet e infektimit për shkak të zgjedhjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, akuzon presidentin Vuçiç se ka manipuluar shifrat rreth koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, Von Cramon...

Paralajmërimi i Vuçiç/ Përleshje e gaz lotsjellës në Beograd, 43 policë të plagosur (VIDEO)

Gjatë protestës së mbrëmshme në Beograd, për shkak të paralajmërimit të rikthimit të orës policore, janë plagosur 43 policë. Mediat në Serbi bëjnë me...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

“Situata është alarmante”, Vuçiç paralajmëron rikthimin e orës policore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shprehur se dëshiron që gjatë fundjavës të kthehet ora policore në vend. Por ky sipas tij, nuk është një...

BE nis bisedimet me Kosovën e Serbinë më 12 korrik

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, njofton se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, do të rinisë më 12 korrik. Sipas tij,...

“Presidenti i Serbisë mund të shkojë në hënë po të dojë”, Rama nuk ia përton Vuçiçit

Kryeministri Rama është shprehur i vendosur për zhvillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratën e përbashkët me kryeministrin Hoti, Rama ka injoruar...

Pandemia/ Vuçiç paralajmëron masa të reja

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç bëri me dije se qeveria pritet që të premten të miratojë masa të reja për Beogradin, në lidhje me...

A është i gatshëm që të takohet me Thaçin? Ja si përgjigjet Vuçiç

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar se është i gatshëm që të takohet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Vuçiç tha se nëse liderët...

Pas vizitës zyrtare në Bruksel, kryeministri i Kosovës hedh hapin e radhës

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pritet që të mbajë paraditen e sotme një konferencë për media. Zyra e kryeministrit ka bërë me dije se...

Milaim Zeka: Vuçiç dhe Putin ishin në dijeni për aktakuzat ndaj Thaçit

Analisti Milaim Zeka i cilëson aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në SHBA, si një bombardim...

Të fundit

Moti për nesër/ Reshje shiu dhe ulje temperaturash

Sot pasdite (e martë, dt.14) dhe nesër (e mërkurë, dt.15), priten reshje të dobëta apo lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e mërkurë,...

Foshnja e parë e infektuar në Kosovë, fiton betejën me virusin

Një foshnje që ishte infektuar me koronavirus, ia ka dalë mbanë dhe ka dalë nga spitali në Kosovë. Foshnja ishte infektuar nga nëna e...

Emocionuese/ “Fundjavë Ndryshe” i ndryshon jetën 5 fëmijëve jetimë

Historia e trishtë e 5 jetimëve nga Lezha ka sjellë reagime të shumta nga shqiptarët. Pas ndarjes nga jeta të kryefamiljarit, Davja dhe 5 fëmijët...

Pandemia/ Austria pezullon fluturimet me Kosovën

Austria ka pezulluar fluturimet me Kosovën deri më 31 korrik, për shkak të infektimeve masive me COVID-19. Ambasada e Kosovës në Vjenë njofton se...

Policia “shtrëngon” rripin, nis monitorimin me 32 dronë nga toka e ajri (VIDEO)

Për të parandaluar kultivimin e kanabisit, Policia e Shtetit njofton se ka intesifikuar kontrollet e territorit nga toka dhe ajri. Plot 123 grupe kontrolli...