E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Snajperët në ndërtesa, ekstremistët planifikojnë devijimin në kolonën e Vuçiçit

Ekstremistët shqiptarë, me ndihmën e politikanëve nga Kosova, janë mbledhur në qendër të Tiranës për të protestuar kundër presidentit serb Aleksandar Vuçiç, i cili ndodhet në qytet në kuadër të nismës “Ballkani i Hapur”. Ata ngritën gjithashtu një skenë për protestuesit në qendër të Tiranës.

Informacioni i fundit është se protestuesit do të ndahen në dy grupe, dhe do të tentojnë të presin kolonën që shkon nga aeroporti.

Një grup, disa mijëra prej tyre, po protestojnë para ndërtesës së Qeverisë në Tiranë, e cila është jo shumë larg ambasadës serbe, pra vetëm pak minuta në këmbë nga hoteli ku ndodhet delegacioni serb.

Grupi tjetër planifikon të presë rrugën për në kolonën nga aeroporti ku ndodhet presidenti Vuçiç.

Gjatë protestës, ekstremistët hoqën flamujt serbë që ishin varur nëpër qytet, dhe më pas i dogjën.

2000 policë janë vendosur për të ruajtur rendin në Tiranë, ndërsa snajperët janë vendosur në çatitë e godinave.

Sipas burimeve tona, organizator i demonstratës është ish-presidenti dhe kryeministri Sali Berisha.

Burimet pohojnë se Berisha ka kontaktuar personalisht me Ramush Haradinajn për të siguruar praninë e të paktën 100 personave nga Kosova në këtë protestë.

Kujtojmë se ekstremistët shqiptarë protestuan kundër presidentit Vuçiç edhe në vitin 2019, kur ai vizitoi Tiranën për të rënë dakord me Edi Ramën për nismën “Ballkani i Hapur”.

Burimi i lajmit: kurir. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...