E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

te moshuarit

Korçë/ Arkëtarja e postës vjedh pensionet, të moshuarit sorollaten gjyqeve

Çifti Mujo nga fshati Pirg i Korçës marrin rrugën nga Kanadaja për pensionin që u ka përvetësuar arkëtarja e postës në vitin 2016. Pas...

Video e pazakontë/ Grupi i të moshuarve sulmojnë me shkop adoleshentin

Një video ku disa të moshuar godasin një të ri, është duke u shpërndarë me shpejtësi në rrjete sociale. Ngjarja ka ndodhur në një...

Të moshuarit ‘skanojnë’ të rinjtë shqiptarë: Gocat ekstravagante, çunat tangërlliksa

Në kohëra të ndryshëm brezat të ndryshëm gjithmonë kanë qenë në konflikt njëri me tjetrën. Veçanërisht mes të rinjve dhe moshës së tretë, ekziston...

Grabisnin të moshuarit, ky është shqiptari që bashkëpunonte me gratë rumune

Një shqiptar dhe dy gra rumune janë arrestuar nga policia greke, pasi akuzohen për grabitje, përfshirje në një bandë kriminale dhe për pastrim të...

Të moshuarit dhunohen brenda banesës së tyre, nisen drejt Tiranës

Një çift të moshuarish, të cilët jetonin vetëm pasi fëmijët i kishin në Greqi, janë dhunuar brenda banesës së tyre në lagjen 15, në...

(VIDEO) Dikur dhe sot/ Çfarë bëjnë çiftet te Liqeni?

Nga: Anxhela Ferra Para viteve ’90 Liqeni i Tiranës ishte një nga vendet më të frekuentuara kryesisht nga çiftet. Kjo pasi ishte një nga vendet...

Studimi/Angazhohuni me punë vullnetare, do të jetoni më gjatë

Nëse doni që të jetoni më gjatë e më shëndetshëm, atëherë duhet që të bëni sa më shumë punë vullnetare. Kërkuesit kanë arritur në...

Ermonela Jaho, nga kujdesi për të moshuarit në skenat botërore

El Pais/Kur Shqipëria ishte ‘‘Koreja e Veriut e Evropës’’, aty jetonte një vajzë që ëndërronte të bëhej këngëtare. Aq shumë ëndërronte, sa në moshën 18-vjeçare...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...