E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Të moshuarit ‘thyejnë rregullat’, Rama lutje të mos dalin jashtë

loading...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër video në Facebook, ku disa të moshuar shihen duke lëvizur në rrugët e Tiranës.

Përmes një postimi në Facebook, Rama iu bën thirrje qytetarëve që të mos i lënë të moshuarit të dalin nga shtëpia. Sipas tij, qarkullimi në ambientet e jashtme për këto mosha është lojë me jetën.

Rama shtoi se kjo ishte edhe arsyeja pse u ndalua qarkullimi në Parkun e Liqenit dhe zonat e tjera rekreative në Tiranë.

Postimi i plotë:

KJO QË NDODH ME KËTO DY GJYSHET DHE ME ATA GJYSHËRIT ULUR ATJE MBRAPA, ËSHTË E FRIKSHME DHE KREJTËSISHT E PAJUSTIFIKUESHME PËR FAMILJARËT E TYRE!

🔴 PËR KËTO MOSHA KJO ËSHTË LOJË ME JETËN!

🔴 JU LUTEM MOS I LEJONI TË MOSHUARIT DHE FËMIJËT TË DALIN NGA SHTËPIA, JU LUTEM! STOLAT E PARQEVE DHE KËNDET E LODRAVE NË NATYRË JANË BURIM RREZIKU! PRANDAJ PARKU I LIQENIT DHE TË GJITHA HAPËSIRAT REKREATIVE NË ÇDO QYTET, DO TË JENË TË NDALUARA PËR TË GJITHË!

🔴 FRIKË ASPAK, KUJDES PO!

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Plagosja në Tiranë/ Kush është i kërkuari që pati përplasje me punonjësin e ‘Shqiponjave’

Policia ka përcjellë detajet lidhur me plagosjen sot në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën "Sitki Çiço", në afërsi të një shkolle. Por si...

Shpikja e radhës/ Një pajisje për të hapur derën pa e prekur

Në këtë periudhë pandemie që po jetojmë, mbajtja e higjienës është kushti themelor për të mos u infektuar. Për shumë persona është vënë re...

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT