E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Po të kërkosh, gjen”/ Artan Hoxha zbulon parcelat me bimë narkotike

Gazetari i njohur, Artan Hoxha, ka publikuar sot disa pamje të parcelave me bimë narkotike, të cilat i ka filmuar vetë në Përmet e Këlcyrë.

Në pamjet e publikuara nga gazetari në Facebook, duket se parcelat janë mbjellë në male në vende të fshehta nga qytetarët e tjerë.

Artan Hoxha ironizon kështu strukturat e shtetit duke thënë  “Gjen mor gjen. Po të kërkosh, patjetër që gjen.”

Postimi i plotë:

Narcokulture 2020

Gjen mor gjen. Po te kerkosh, patjeter qe gjen.

Sigurisht, me qetesi e dashuri, ndryshe ndonje tufe me “qen stani”, te pret rrugen…

Po me pergatitje te larte psikologjiko-teknike dhe me nje variant te mire taktik, suksesi eshte nga ana jone

Hapi 1)-Fillimisht kapim lartesite, qe te ndihmojne si pika vrojtimi.

Hapi 2)-Identifikojme zonen e rrezikut dhe leshojme skifterin(dronin) nga ajri, me qellim lokalizojme objektivin dhe zbulojme sistemin e sigurise…

Hapi 3)-Sapo skifteri(droni) kap “gjahun” dhe na njofton se rojet u hutuan dhe leshuan sinjalin “po vijne te zinjte”(nofka per FNSH, Forcat e Nderhyrjes se Shpejte), leshohemi me vigjilence te larte drejt lugines…

Ne te vertete, drejt “livadhit” nuk po zbarkojne “te zinjte” e FNSH-se, per fat “te mire”, jane te “zinjte” e murrme

Vape behari, Permet-Kelcyre, lugina rreze vargmalit Trebeshine-Dhembel-Nemerçke..

Ne ditet ne vazhdim, nje material i plote, ne ABC NEËS, per sezonin e narcokultures 2020.

I vetmi sektor, qe jo veten nuk kerkoi page lufte nga paketat e ndihmes Rama-Ben Ahmetaj, por ka hapur me mijera vende pune dhe ka kryer investime serioze, mbase me te fuqishmet gjate ketij viti, ne Shqiperi…

Si ka thene komandanti:

“jo se nuk ka pune, por nuk kemi profesioniste”..

Lexo edhe :   “Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror
Lexo edhe :   “Berisha fshehu provat, Rama zhgënjeu”, Hoxha: 21 janari, krim shtetëror

Ne rastin konkrete batuta eshte:

“Kur ka profesioniste, i gjejne pune vetes”…

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...