E martë, 19 Janar, 2021
0 C
Tirana

VIDEO/ Katedralja e Nantës në Francë përfshihet nga flakët

Katedralja e Nantës në Francë është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas mediave franceze, zjarrfikësit vijojnë ende punën në Katedrale dhe po përpiqen të gjejnë shkakun e flakëve. Zjarri në katedrale është vënë re nga punonjësja e një furre buke aty pranë. Pasi ajo ka parë shtëllungat e tymit që dilnin nga pjesa ballore e Katedrales, e reja ka lajmëruar menjëherë autoritetet përkatëse.

Kjo nuk është hera e parë që katedralja në fjalë përfshihet nga flakët. Ajo u shkatërrua pjesërisht gjatë Luftës së Dytë Botërore në 1944, ndërsa në 1972, një zjarr shkatërroi çatinë e saj. Ajo u rindërtua 13 vjet më vonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...

Mandati i parë i Bajden, do të lihet në hije nga trazirat civile në SHBA

Nuriel Rubini, 62 vjeç, është një nga ekonomistët më të njohur sot në botë. Profesor në Shkollën e Biznesit Shtern në Nju Jork, ai...

Dokumenti/ Zbulohet kontrata “sekrete” e qeverisë me Pfizer për vaksinën

Kontrata “Top-Secret” e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer duket se nuk është më e tillë, pasi Gogo.al ka publikuar edhe disa foto të kësaj...

Sondazhi: Për 85% e shqiptarëve, zgjedhjet e 25 prillit janë të rëndësishme

Në studion e “Tempora” të Sonila Meços dhe nën komentin e Antonio Notto-s, shqiptarët po njihen me rezultatet e sondazhit të parë të RTV...