E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

foto

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

”Provokon” Meta, publikon foton me…Edin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka potruar një foto në rrjetin social Facebook, me një mik, Edin. Por, nuk është fjala për kryeministrin shqiptar, dikur...

FOTO/ Aksident tragjik në Itali, humb jetën i riu shqiptar

Një 26-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti tragjik në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se viktima i cili drejtonte një...

FOTO/ Ndryshimi i Alvin Berishës gati 1 vit pas kthimit nga kampi Al-Hol

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por si duket...

U helmua me Novichok, opozitari rus publikon foto nga spitali

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke zbritur shkallët në rrjetet sociale, pesë ditë pasi doli nga reanimacioni në spital. “Më lejoni...

FOTO/ Cikloni godet Greqinë, njerëzit mbeten të bllokuar nëpër shtëpi

Cikloni “Ianos” ka goditur zonat perëndimore të Lamias në kufijtë me Komunën e Makrakomi dhe rrugën Lamia – Karpenisi. Mediat greke shkruajnë se ka dhjetëra...

Një foto që na akuzon edhe pas 22 vjetësh

Nga Skënder Minxhozi Protokolli i respektimit a evokimit të datave historike, të reja ose të vjetra, është një detyrim qytetar, por shpesh kthehet edhe në...

“S’ka si vendi yt”/ Emina Cunmulaj poston fotot nga vendlindja, rikujton kohët e fëmijërisë

Modelja e njohur shqiptare, Emina Cunmulaj, ka vizituar së fundmi vendlindjen e saj, teksa ka ndarë disa foto me ndjekësit e saj në rrjetet...

Foto/ Kush është gjyqtarja Mimoza Margjeka që mori 6 mijë euro për ‘ndryshim’ mase sigurie

SPAK urdhëroi sot arrestimin e ish-Gjyqtares së Durrësit, Mimoza Margjeka, pasi bashkëshorti i saj ka marrë ryshfet një shumë prej 6 mijë euro për...

FOTO/ Kjo është vajza që u ekzekutua nga vëllai e babai dhe u gjet në Malin me Gropa

Bëhet publike fotoja e 23-vjeçares, Eglantina Buci, e cila u vra nga babai dhe vëllai i saj. Ajo u ekzekutua me armë zjarri nga Shkëlzen...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...