E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Paralajmëroi rikthimin në krye të PD, Berisha mesazh demokratëve (Foto)

Një ditë pasi deklaroi se nuk e përjashton rikthimin në postet drejtuese të Partisë Demokratike, duke mos përjashtuar as rikthimit si kryetar, ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një mesazh për demokratët.

Në llogarinë e tij në rrjetin social, Facebook, Berisha ka postuar një foto ku shihet me dy gishta lart mes mbështetësve të Partisë Demokratike.

“Një përshëndetje të përzemërt”, shkruan Berisha krah fotos, ndërkohë që komentet që i kërkojnë rikthimin në PD janë të shumta.

Çfarë deklaroi Berisha

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin ”Çim Peka Live” në Syri Tv, ish-kryeministri Berisha duke përdorur shprehjen në anglisht, never say never, la të hapur mundësinë se mund të rikthehej në krye të PD.

“Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never! E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor sot prapë. Po ecja në një drejtim dhe kam ndërruar. Drejtimi i PD? Nuk përjashtoj asnjë të drejtë timën kushtetuese më”, tha Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...