Kryemadhi: Veliaj dreka e darka me grupe kriminale, kam foto

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se se segmente të caktuara të mazhorancës po drekojnë me grupe kriminale për të marrë vota.

E ftuar nq emisionin ”Tempora”, kryebashkiaku Erion Veliaj kërcënon grupe të caktuara kriminale përmes OFL-së.

Monika Kryemadhi: ”Ka blerje vote nëpërmjet legalizimeve, punësimeve dhe nëpërmjet drekave të ngushta me grupe të caktuara kriminale. Do i bëj letër Ardi Veliut. Me fotografi. I kam të faktuara. Po sigurisht mi. U bëmë të vjetër ne. I kam me foto dhe gjëra. Nuk është gjë 184 para fotove të Veliaj me kriminelë që i kërcënon me OFL-në.”