E hënë, 6 Korrik, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

Erion Veliaj

Nga e hëna nis transporti publik, qytetarët duhet të zbatojnë rregullat strikte

Shoqata e Transportit merr vendimin final, për të nisur me shërbimin ndaj qytetarëve. Pas shumë muajve pritje, duke nisur nga e hëna qytetarët do...

“Nisi fazën e parë të betonizimit të Liqenit”, PD akuzon Veliajn

Partia Demokratike akuzon Bashkinë e Tiranës se ka shpallur tenderin për hartimin e zonës së planifikuar tek Garda e Republikës, për betonizimin e Parkut...

Projekti për Teatrin Kombëtar/ Arkitekti danez Bjarke Ingels: Rama dhe Veliaj kërkuan shembjen

Pas tri vitesh përplasje mes qeverisë, opozitës dhe artistëve, Teatri Kombëtar u shemb. Forcat e policisë rrethuan godinën, e zbrazën për t'iu lënë më...

3 mijë pagesa ‘cash’ për Rindërtimin

Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet të miratojë sot 3 mijë pagesat e para grante për Rindërtimin, si dhe 200 dosjet e para të shtëpive...

U shpall fajtore për shpifje ndaj Veliajt/ Tabaku: Ma bënë gjyqtarët nga frika e vettingut

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me vendimin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, e cila e shpalli fajtore për akuzën e...

Veliaj fiton gjyqin ndaj Tabakut, ja çfarë thotë Rama

Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me gjyqin që fitoi Erion Veliaj ndaj Jorida Tabakut. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka fituar gjyqin ndaj...

VIDEO/ Policia Bashkiake dhunon të riun rom që mbledh kanaçe

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka dënuar dhunën e ushtruar ndaj një qytetari. Ai ka ndarë me ndjekësit e tij...

“Rama ka shkelur vijën e kuqe”/ Lubonja: Në protestën e sotme të kërkohet dorëheqja e Veliajt

Analisti Fatos Lubonja thotë se në protestën e sotme duhet të kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një intervistë për News24, Lubonja...

Reagimet për Teatrin/ Veliaj: Një pjesë e ndërkombëtarëve më kanë kërkuar ndjesë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka folur në lidhje me reagimet e faktorëve ndërkombëtarë lidhur me shembjen e Teatrit. Këta të fundit dënuan veprimin e...

“Mëkat që s’ke qenë në Teatër”/ Veliaj ironizon Kryemadhin, publikon videon

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin, e cila u shfaq sot në protestë me një bluzë ku ishin...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...