E hënë, 16 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

”No comment”/ Pasi foli për rikthim në krye të PD, Berisha nxjerr tjetër foto

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka trazuar politikën shqiptare me deklaratën e tij, ku tha se nuk e përjashtonte  një rikthim të mundshëm në krye të Partisë Demorkatike.

Pas publikimit të një fotoje ditën e djeshme, ku shihej me dy gishta lart mes mbështetësve të Partisë Demokratike, Berisha ka nxjerrë një tjetër foto nga arkiva e tij.

Në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook, Berisha ka shpërndarë një foto të tij, teksa pas i është montuar flamuri i NATO-s, një nga arritjet e qeverisë së tij disa vite më parë, por dhe i Bashkimit Europian.

”No comment!”, shkruan Berisha krahas fotos të publikuar ditën e sotme.

Çfarë deklaroi Berisha

Në emisionin ”Çim Peka Live” në Syri Tv, ish-kryeministri Berisha duke përdorur shprehjen në anglisht, never say never, la të hapur mundësinë se mund të rikthehej në krye të PD.

“Kurrë mos thuaj kurrë! Never say never! E kam përdorur me Ramiz Alinë dhe e përdor sot prapë. Po ecja në një drejtim dhe kam ndërruar. Drejtimi i PD? Nuk përjashtoj asnjë të drejtë timën kushtetuese më”, tha Berisha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Strategjia detare 2035

NGA GJENERAL PIRO AHMETAJ Shqipëria jonë është e bekuar me mbi 450 km vijë bregdetare, ndërsa hapësira e interesave detare (det i brendshëm dhe territorial)...

Deklaratat për SPAK/ Hajdari: Politika të qëndrojë larg drejtësisë, “peshqit e mëdhenj” janë në rrjetë

Në daljet e fundit për mediat, kryeministri Rama është shprehur se po pret me padurim që SPAK-u të godasë nga të katër anët. Duket...

Plagoset ish kandidati për kreun e PS-së, ngjarja në lokalin e reperit të njohur

Ish-kandidati për kreun e Partisë Socialiste në Durrës, Ardit Kërtusha, është plagosur me armë zjarri mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një lokal në...

Gazeta austriake zbulon skandalin e madh, stafi i Metës vihet në lëvizje. Ja çfarë do ndodhë

Presidenca ka reaguar pas artikullit në gazetën austriake "Kronen Zeitung", duke i cilësuar si shpifje dhe gënjeshtra të fabrikuara. Reagimi është përcjellë nga ana...

SPAK mes PD dhe PS

Dikur PD e drejtuar nga Lulzim Basha nuk besonte te SPAK, por më pas jo vetëm depozitoi disa denoncime por kërkoi i pari që...