E diel, 27 Shtator, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

te moshuarit

“Për sytë e ballit, nuk kam lekë të tjera”/ Të moshuarit tregojnë tmerrin: Autorin e njohim

Të moshuarit që u grabitën në fshatin Pishë të Fierit, kanë dhënë disa detaje lidhur me autorin për të cilin pretendojnë se e njohin. Ngjarja...

Godasin njëri-tjetrin me sende të forta për lojën me domino, të moshuarit përfundojnë në spital

Një rast i pazakontë ka ndodhur në Vlorë, ku dy të moshuar kanë përfunduar në spital pasi janë zënë teksa po luanin domino. Gjatë mesditës...

“Nesër sërish dita e pensionistëve”, Rama: Asnjë i moshuar në makinë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se ditën e nesërme të gjithë pensionistët, nga i gjithë vendi do të kenë mundësi të dalin...

Leja për të moshuarit/ Policia: Ja çfarë duhet të keni parasysh

Kryeministri Edi Rama njoftoi pak më herët se ditën e nesërme deri në orën 11 të paradites, do të lejohen të dalin për ajrosje...

3 ditë izolim/ Rama jep lajmin e mirë për të moshuarit: Ja kur mund të dalin

Kryeministri Edi Rama dha sot një lajm të mirë për të gjithë të moshuarit që në këto ditë janë detyruar të izolohen brenda në...

Burg për ata që marrin pensionistët në makinë dhe ‘trimat e lagjes’ që hapin lokalet

Kryeministri Rama ka prezantuar masat e reja ndëshkuese ndaj personave abuzues në këto ditë karantinimi. Ai ka paralajmëruar burg për këdo që marrin në...

Pse COVID-19 po u merr jetën të rinjve të shëndetshëm? Ja ç’thonë ekspertët

Pandemia e koronavirusit rrezikon, dhe në fakt po i merr jetën kryesisht të moshuarve. Por në jo pak raste po vërehet se infektimi me...

Basha kundërshton Ramën për të moshuarit: T’u përcaktohet një orar për daljen e tyre

Ndryshe nga çfarë ka kërkuar kryeministri Rama për izolimin e të moshuarve, kreu i PD-së ka propozuar që ata të kenë një orar ku...

Pensionin e merrni në bankë? Ja çfarë është vendosur për të moshuarit

Të moshuarit shpesh edhe kanë shkelur ligjin duke dalë jashtë ambienteve të shtëpisë, me argumentin për të tërhequr pensionin. Tashmë ata nuk kanë asnjë...

Ramës i soset durimi, del vetë në terren për të parë situatën (FOTO)

Pas thirrjeve të vazhdueshme që qytetarët të ndërgjegjësohen se koronavirusi nuk është një shaka, por është luftë me jetën, kryeministri Rama ka zgjedhur që...

Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...