E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

te moshuarit

Italia po ‘shuhet’ nga koronavirusi, moshat më të prekura që humbën jetën

Situata me koronavirusin në Itali është jashtëzakonisht kritike. Italianët po përjetojnë orë ankthi, e ndërsa familjarët e tyre po vdesin. Virusi ka ndërhyrë në...

Rama nuk ndalet, ‘izolon’ të moshuarit

Përpos ndalimit të qytetarëve që të ecin në këmbë pas orës 18:00, ose në të kundërt do të përballen me gjoba, Rama ka marrë...

Të moshuarit ‘thyejnë rregullat’, Rama lutje të mos dalin jashtë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër video në Facebook, ku disa të moshuar shihen duke lëvizur në rrugët e Tiranës. Përmes një postimi në...

Izolohet Italia/ Jo shtrëngime duarsh, 1 metër distancë nga njëri-tjetri

Banorët në Itali po jetojnë të izoluar nga koronavirusi, e ndërsa numri i të infektuarve po njeh shtrirje. Ndër masat e para të marra...

“Mu dogjën edhe paratë që kisha ruajtur për varrimin”: E moshuara kërkon strehim

Kanë kaluar 10 ditë nga djegia e 12 apartamenteve në Pogradec, dhe autoritetet nuk kanë marrë asnjë masë për banorët që kanë mbetur rrugëve. Madje...

Shpërthen bombola e gazit në Allias, plagosen dy të moshuarit

Një banesë është përfshirë nga flakët, si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi. Ngjarja ka ndodhur në zonën e Alliasit në Tiranë, e...

“Nuk kemi ku të shkojmë”, çifti i moshuar kalon natën në pallatin e pabanueshëm

Tërmeti prej 6.4 ballësh që tronditi vendin ka shkaktuar pasoja të mëdha në shumë vende. Shumë pallate në zonën e Durrësit, Krujës, Tiranës, Lezhës...

Maskat dhunojnë çiftin e moshuar në banesë, zbardhet shuma që morën autorët (foto)

Një çift të moshuarish në Korçë kanë përjetuar një natë të frikshme, ku dy persona të maskuar i kanë dhunuar. Dy persona ende të...

Shqipërisë po i shtohen pleqtë. Në 10 vite, ka 22% më shumë të moshuar mbi 85 vjeç

Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e procesit të plakjes së popullsisë po rritet me shpejtësi. Vetëm...

74-vjeçarja lindi binjakë, bashkëshorti përfundon në spital (foto-video)

Një grua e cila konsiderohet femra më e moshuar që ka lindur fëmijë, ndodhet e shtruar në spital së bashku me bashkëshortin e saj....

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...