E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Etiketa

taksi

Nga nesër lejohet shërbimi taksi ndërqytetas, protokolli i masave higjieno-sanitare

Nga dita e nesërme, në të gjithë vendin do të lejohet shërbimi taksi ndërqytetas me dy anëtarë familjeje. Në platformën e-Albania qytetarët gjejnë edhe protokollin...

COVID-19/ Si ndryshon shërbimi taksi në të gjithë vendin

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë të ditur strategjinë e ri-hapjes graduale për javën në vijim. Ajo ka zbuluar se çdo të bëhet...

Nesër rinis funksionimi i taksive me rregulla të reja

Duke nisur nga dita e nesërme do të funksionojë shërbimi taksi në qytete, por vetëm për transport brenda qytetit dhe jo për të lëvizur...

Rregullat e reja të udhëtimit me taksi, ndalohet edhe kondicioneri

Një nga hapat e lehtësimit të masave të ndërmarra për Covid -19, është edhe lejimi i udhëtimit me taksi për lëvizjet brenda qytetit. Raportohet se...

Rregullat e reja/ Ja si do të udhëtohet me taksi nga dita e hënë

Nga data 27 prill, pritet që të rifillojnë shërbimi me taksi. Por lëvizja e qytetarëve duhet të bëhet sipas disa rregullave, duke nisur nga...

Gruaja e infektuar merr taksinë dhe shkon në spital: Jam me koronavirus

Mediat e huaja kanë shkruar ditën e sotme se një e infektuar nga koronavirusi, ka marrë taksinë dhe është drejtuar vetë për në spital...

I përdorin gomerët si “taksi”, Greqia mijëra euro gjoba për keqtrajtuesit

Qeveria e Greqisë do të aplikojë masa ndëshkuese për të gjithë ata që keqtrajtojnë gomarët duke i përdorur si “taksi” për të shëtitur ishullin...

Taksisti plagos kolegun me kaçavidë, zbulohet pse ndodhi sherri

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me plagosjen e një taksisti sot në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:00, në lagjen...

Përleshje mes taksistëve në Vlorë, goditet me kaçavidë 44-vjeçari

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Një 44 vjeçar ka mbetur i plagosur ditën e sotme pas...

Tiranë/ E refuzoi i dashuri, vajza i jep fund jetës duke u vetëhelmuar

E përballur me refuzimin e të dashurit të saj, një e re nuk e ka menduar dy herë, po i ka dhënë fund jetës....

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...