E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

seria a

Seria A/Interi merr kthesën, ngjitet në vendin e tretë

Që prej 3 dhjetorit të vitit të kaluar, Interi nuk arrinte të fitonte në Serie A, por këtë gjë e ka bërë ditën e...

Serisë A i bashkohet një tjetër Hysaj, Elseidi piketohet nga Real Madrid

Serisë A pritet ti bashkohet një tjetër Hysaj. Pas Elseidit, lojtarit kyç të formacionit të Napolit si dhe të Kombëtares shqiptare, kushëriri i tij,...

Seria A, Juventusi e nis me fitore mbrojtjen e titullit

Ndryshe nga takimet përgatitore në turin e Shteteve të Bashkuara dhe nga ai në Superkupën e Italisë, ndaj Kaljarit Juventusi ishte një tjetër skuadër. Bardhezinjtë...

Kalendari/ Përplasjet e mëdha të Serisë A

Hidhet shorti i kalendarit të Serisë A për sezonin 2017-2018, me ndeshjet e javës së parë që do të luhen më 19 dhe 20...

Seria A ul sot siparin; Roma dhe Napoli luajnë për vendin e 2-të, Totti i jep lamtumirën futbollit

Seria A italiane ul siparin këtë të diel për sezonin futbollistik 2016-2017,  ku do të luhen 8 nga 10 sfidat e javës së 38-të....

Juventus shpallet për herë të gjashtë kampion i Serisë A  

Juventusi u shpall sot kampion i Serisë A për vitin e gjashtë radhazi. Bardhezinjtë arritën të fitojnë këtë trofe kur mundën pasditen e sotme Crotonen...

Seria A, sonte luhet derbi, Juventus vs Torino. Lazio synon një vend në Europa League

Fundjava vjen si zakonisht me sfidat e kampionateve të Evropës, kur kësaj radhe bien në sy ndeshjet e Serisë A.  Sonte në mbrëmje do të...

Lojtari i Kombëtares U-17 midis 9 ekipeve zgjedh Kaljarin

Klajdi Pici, së fundmi, ka kryer transferimin tek Kaljari, pas disa sezoneve të suksesshme në akademinë e Suno Novara. Djaloshi 16-vjeçar, i grumbulluar nga përfaqësuesja...

Napoli mposht Interin, vendos Nagatomo / VIDEO

Napoli është më afër se kurrë vendit të dytë, që mban Roma. Napolitanët arritën të merrnin një fitore minimale 0-1, në “Giuzeppe Meazza”, duke...

De Sciglio takohet me menaxherin për të diskutuar të ardhmen

Mbrojtësi i djathtë i Milanit, De Sciglio, është ulur në tryezë me agjentin e tij për të diskutuar për të ardhmen e vet. Takimi ka...

Të fundit

FOTO/ Ndryshimi i Alvin Berishës gati 1 vit pas kthimit nga kampi Al-Hol

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por si duket...

Vala e dytë e C*vid prek Spanjën, 241 vdekje në 24 orë

Një ndër shtetet Europiane më të prekura me koronavirus është dhe Spanja, e cila në 24 orët e fundit ka pasur një numër të...

Pse Lulzim Basha është dakord me PS për listat e hapura

Nga Alfred Peza Propozimet për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021, sipas modelit të ofruar nga PS, janë të njohura...

Gazetari që ishte brenda ‘Al Holit’: Ditën që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

Gazetari Julian Kasapi ka folur në lidhje me eksperiencën e tij në kampin Al Hol, ku ndodhen të bllokuar shumë gra dhe fëmijë shqiptarë. I...

Negociatat, Gjermania: Shpresojmë mbajtjen e konferencës së anëtarësimit në dhjetor

Presidenca Gjermane e Bashkimit Evropian ka përsëritur synimin për të mbajtur brenda muajit dhjetor konferencat e para ndër-qeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,...