E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Ish-futbollisti i Milanit bëhet shok skuadre me lojtarin shqiptar në Serinë A

Rikardo Saponara, zyrtarisht është lojtari më i ri i Specias, ku luan edhe mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli.

Klubi italian ka njoftuar afrimin e mesfushorit nga Fiorentina në huazim me të drejtë blerje.

Saponara bashkohet me Specian dhe është një njohës i mirë i Serisë A, pasi prej disa vitesh luan me skuadra të këtij kampionati, si Milani, Fiorentina, Empoli, Xhenoa, Leçe dhe Sampdoria.

29-vjeçari do të përpiqet të bindë drejtuesit me paraqitjet e tij dhe të ndihmojë skuadrën në arritjen e objektivave.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...