E hënë, 25 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

seria a

Nga fundi i prillit deri në fillim të majit: të gjitha datat për të rifilluar Serinë A

Uefa po shtyn që kampionati te rifillojë brënda një muaji,por urgjenca e koronavirusit e bën kërkesën të pamundur. Kështu që ... Para së gjithash Euro...

Merret vendimi drastik, çfarë pritet të ndodhë me ndeshjet e Serie A

Për shkak të panikut që ka mbërthyer Italinë nga koronavirusi vdekjeprurës, shumë ndjeshje janë në pikëpyetje nëse do të realizohen. Në orën 12:30 ishte planifikuar...

Shtyhet ndeshja e fundit e kësaj jave në Seria A

Ndeshja e fundit e kësaj jave në Serie A, Sampdoria-Verona, është shtyrë për shkak të koronavirusit. Përgjatë një konference për shtyp, Guvernatori i Ligurias, Giovanni...

Mbyllja e merkatos/ Njihuni me të gjitha lëvizjet e kryera në Serinë A

Mbrëmjen e djeshme në orën 22:00 u mbyll merkatoja në Serinë A italiane. Ja të gjitha lëvizjet e 20 klubeve të Serisë A në...

Transferimi në Serinë A, 2 klube italiane kërkojnë mbrojtësin e Kombëtares

Gjatë kësaj vere Kastriot Dermaku u transferua nga Kozenca në radhët e Parmës në Serinë A për vlerën e 600 mijë eurove. Por, duket...

Përcaktohet agjenda e Serisë A, ja datat e sezonit të ri futbollistik

Ditën e sotme janë përcaktuar datat përfundimtare, për sa i përket sezonit të ri në Itali. Sezoni i ri i Serisë A do të...

Berisha largohet nga Atalanta, transferohet tek klubi i ri në Seria A

Portieri i Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha ka pranuar ofertën e SPAL, duke mbyllur kështu aventurën e tij tek Atalanta, pas tre sezonesh. Berisha e humbi...

Nga porta në sulm, Seria A zgjedh më të mirët e sezonit; Ronaldo…

Serie A në dy javët e fundit do të ndajë edhe çmimet për lojtarët më të mirë të çdo reparti, nga porta në sulm....

Seria A/Interi merr kthesën, ngjitet në vendin e tretë

Që prej 3 dhjetorit të vitit të kaluar, Interi nuk arrinte të fitonte në Serie A, por këtë gjë e ka bërë ditën e...

Serisë A i bashkohet një tjetër Hysaj, Elseidi piketohet nga Real Madrid

Serisë A pritet ti bashkohet një tjetër Hysaj. Pas Elseidit, lojtarit kyç të formacionit të Napolit si dhe të Kombëtares shqiptare, kushëriri i tij,...

Të fundit

I jepet lamtumira e fundit ish-deputetit të Partisë Socialiste

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Niko Faber është përcjellë sot për në banesën e fundit. Familjarë, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit ditën e...

Kursi i këmbimit/ Si ka nisur kjo javë për valutat e huaja

Kjo e hënë ka regjistruar një rritje të lehtë për monedhën evropiane e cila blihet sot me 123.4 lekë dhe shitet me 124 lekë në raport me...

“Të dielat pa makina”, Artan Fuga ironizon propozimin e Ramës

Akademiku Artan Fuga ka reaguar lidhur me deklaratën e kryeministrit Rama, për të dielat pa makina, duke filluar nga tetori deri në mars të...

Sistemi TIMS është jashtë funksionit? Policia sqaron situatën

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me lajmet që spekuluan se sistemi TIMS i policisë ishte dëmtuar. Përmes një deklarate, policia thekson se ky...

Një tjetër shtet heq gjendjen e jashtëzakonshme nga koronavirusi

Japonia ka vendosur të heqë gjendjen e jashtëzakonshme të vendit për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi. Gjatë një deklarate për mediat, kryeministri Shinzo...
WhatsApp KONTAKTO TT