E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Hysaj qëndron në kampionatin italian, 3 alternativa për mbrojtësin e Kombëtares

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të sezonit dhe kjo tashmë është e sigurt. Mbrojtësit shkodran i përfundon kontrata me të kaltrit dhe pas 30 qershorit del lojtar i lirë, teksa ka qenë vetë agjenti i lojtarit, i cili ka thënë se në fund të sezonit do të largohet.

Prej kohësh është folur për një interesim të Milanit, por nuk janë vetëm kuqezinjtë alternativa e vetme.

Së fundmi në Itali thuhet se trajneri Mauricio Sarri është shumë afër stolit të Romës dhe në rast se kjo realizohet, atëherë mund të kërkojë ta marrë shqiptarin përsëri nën urdhrat e tij, njëjtë siç bëri kur kaloi nga Empoli te Napoli.

Gjithashtu ekziston edhe mundësia për të kaluar te Fiorentina, aty ku thuhet se trajneri i ardhshëm mund të jetë ai aktual i Napolit, Xhenaro Gatuzo. Ky i fundit i ka dhënë minuta Hysajt këtë sezon dhe mund të tentojë ta marrë edhe te Fiorentina, në rast se gjithçka realizohet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....