E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Milan-Juventus drejt shtyrjes? Vjen paralajmërimi i mjekut torinez

Supersfida e nesërme e futbollit italian Milan-Juventus rrezikon të mos zhvillohet.

Rezultimi pozitiv me “COVID” i futbollistëve bardhezi Huan Kuadrado dhe Aleks Sandros ka alarmuar Bashkinë e Torinos, e cila është vënë në dijeni nga klubi kampion i Italisë.

Departamenti i Shëndetit të Torinos bëri me dije sot se nëse do të shikohet e arsyeshme, skuadrës së Juventusit do t’i ndalohet të udhëtojë drejt Milanos.

“Juventusi na vuri në dijeni për infektimin e dy futbollistëve. Për njërin prej tyre, ka një raport të ditës së hënë dhe e dyta në datën 5 janar. Në këtë moment, nuk kemi asnjë element për të thënë se ekziston një përhapje e virusit në skuadër, sepse e dimë se si ka ndodhur infektimi i dy lojtarëve dhe të tjerët kanë dalë negativ.

Nëse sot do të kishte raste të reja dhe do të kishte prova të një përhapjeje të pakontrolluar brenda ekipit, do të krijonte një problem të madh për sigurinë e skuadrës. Është e qartë që Departamenti Shëndetësor do të detyrohej të ndërhynte duke izoluar secilin person dhe të bllokonte udhëtimin e Juventusit në Milano”, u shpreh doktori Roberto Testi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...