E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Juventusit i hiqet fitorja ndaj Napolit, ndryshon renditja e Seria A

Napoli ka fituar çështjen e ndeshjes së humbur 3-0 në tavolinë kundër Juventusit.

Gjykata e Apelit vendosi që sfida e paluajtur e 4 tetorit të Serisë A të riluhet si dhe Napolit t’i kthehet mbrapsht pika e hequr.

Në këtë mënyrë, Juventusit i zbriten 3 pikët e dhënë në tavolinë nga Gjykata Sportive Italiane dhe ajo e Apelit në Federatën Italiane të futbollit.

Në 4 tetor, Napoli refuzoi të udhëtonte drejt Torinos për të zhvilluar ndeshjen me Juventusin pasi lojtarët Insinje, Milik ishin infektuar me ‘COVID’-i. Juventusi zbriti në fushë sipas protokollit dhe më pas bardhezinjve iu akorduan 3 pikë në tavolinë, kurse Napolit iu zbrit një.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...