E hënë, 22 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Rezultatet negative “presin kokën e parë”, shkarkohet trajneri i Serisë A

Fiorentina ka shkarkuar trajnerin Beppe Iachini pas vetëm 7 javësh në Serinë A. 2 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje në kampionat kanë detyruar drejtuesit ë të largojnë trajnerin.

Mediat italiane bëjnë me dije se skuadra “vjollcë” tashmë ka zgjedhur edhe trajnerin e ri e bëhet fjalë për Cesare Prandelin.

Ditën e nesërme pritet të bëhet zyrtare nga Fiorentina me trajnerin që do të hedhë firmën mbi kontratë.

Iachini bëhet kështu trajneri i parë në Serinë A, që shkarkohet pas vetëm 7 javësh të luajtura.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...