E hënë, 28 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

qindra

Tragjike në Spanjë/ Brenda 24 orëve, COVID-19 merr qindra jetë njerëzish

Situata paraqitet mjaft kritike në Spanjë. Brenda 24 orëve, koronavirusi ka marrë 838 jetë njerëzish. Spanja është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, ku...

Sa persona parashikohet të infektohen me koronavirus? Përgjigjet Manastirliu

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar se parashikohen qindra të prekur nga koronavirusi në Shqipëri. Ajo u bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë udhëzimet...

Si qindra mijëra km kabllo nën oqeane, sigurojnë funksionimin e internetit

Interneti është sot mjeti kryesor përmes së cilit komunikojnë sot njerëzit në mbarë botën. Secili në shtëpinë e tij, sheh pranë kompjuterit një lidhje...

Qindra të vdekur vetëm në SHBA, hiqni urgjentisht dorë nga cigaret elektronike!

Cigaret elektronike, janë hedhur për herë të parë në treg në vitin 2003. Pas 16 vitesh, përdorimi i tyre global është rritur shumë. Në...

Video/ Qindra çiklistë përplasen me njëri tjetrin, shkatërrohen biçikletat

Me qindra sportistë janë rrëzuar të dielën në garën e downhill “Mountain of Hell”, në zonën e skive ‘Les Deux Alpes’, në Francë. Njëri nga...

Shpërthen lufta në Libi, qindra të vdekur

Numri i viktimave në luftimet përreth kryeqytetit libian, Tripoli u dyfishua gjatë fundjavës. Më shumë se 120 vetë kanë humbur jetën në këto luftime....

Cikloni ‘Idai’ godet Afrikën e Jugut, 150 viktima dhe qindra të zhdukur (Video)

Një ciklon i fuqishëm ka goditur Afrikën e Jugut, ku raportohet se deri tani janë konfirmuar 150 viktima dhe qindra të zhdukur. Bilanci i...

“Qindra mijëra qytetarë”, Berisha: Protesta  dridhi nga themelet kakistokracinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ë një deklaratë të shkurtër për mediat pas protestës së ditës së sotme u shpreh se kjo protestë drodhi themelet e...

VIDEO/ Karvani me qindra emigrantë mbërrin në kufirin amerikan, pritet vendimi i Trump

Qindra emigrantë të Amerikës Qendrore kanë arritur në qytetin kufitar meksikan të Tijuanë. Këta emigrantë kanë udhëtuar përmes Meksikës për të kërkuar azil në SHBA. Grupi...

BBC: Ja si të rinjtë kosovarë fitojnë qindra mijëra dollarë me “fake news”

Carl Miller – BBC/ Të bësh para nga interneti do të thotë të ndjekësh audiencën dhe njeriu me të cilin bisedova zotëronte dhjetëra faqe...

Të fundit

Juventus barazon me një lojtar më pak, CR7 mbetet mbreti i ajrit

Juventus ngeli me një lojtar më pak në minutën e 62-të të përballjes kundër Romës në kryeqytet. Mesfushori francez mori kartonin e dytë të verdhë,...

Vdes emigranti i parë nga Covid-19 në Greqi, qëndronte në kamp

Emigranti i parë ka ndërruar jetë nga COVID-19 të dielën. Ai është viktima e parë e raportuar e një azilkërkuesi që kur shpërtheu pandemia...

Formula zgjedhore, Patozi: Nuk do të gënjesh njeri me pragun 1 përqind

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka komentuar ndryshimet zgjedhore, ku është shprehur kundër formulës që po përdoret nga Rilindja lidhur me listat e...

Rriten frikshëm shfirat e Covid, nga nesër Mali i Zi kalon në “shtetrrethim”

Mali i Zi do të hyjë sërish në fazën e “shtetrrethimit” për shkak të koronavirusit. Mësohet se që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike...

Kush ishte “Legjenda e Labërisë”, Memo Mete Brati që Ismail Qemali e emëroi në xhandarmëri?!

Mbrëmjen e sotme, në “Autokton” u trajtua nga gazetarja Anila Ahmataj figura dhe vepra e legjendës së “Labërisë” Memo Mete Brati.  Krahina e Labërisë është legjenda...