E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Policet

Bjellorusi/ Kolesnikova denoncon oficerët: Më thanë se do të më vrisnin

Në Bjellorusi, politikania e opozitës Maria Kolesnikova, tha se oficerët e sigurisë i vunë një qese mbi kokë dhe e kërcënuan se do ta...

U filmuan duke kërcyer në dasmë, pezullohen 4 efektivët e policisë

Katër efektivët e policisë të cilët shpërdoruan detyrën dhe kërcyen bashkë me nusen në dasmën që kishin shkuar për kontroll janë pezulluar nga detyra. Pas...

Paralajmëron Meta: Do të nxjerr dekret për shpërndarjen e qeverisë

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar nxjerrjen e një dekreti për shpërndarjen e qeverisë. Në një intervistë për “Syri Tv”, kreu i shtetit tha se të...

10 vendet me policët më të dhunshëm në botë

10. SHBA Pas sulmeve të 11 Shtatorit 2001, policia amerikane ka eliminuar shumë njerëz, bazuar në “dyshimin” e aktivitetit kriminal apo terrorist. Irani Këtë e tregon...

Koronavirusi/ Policia kineze mbyll me zinxhirë dhe me dry njerëzit në shtëpi

Përhapja e koronavirusit me një shpejtësi të frikshme ka bërë që autoritetet kineze të marrin masa nga më drastiket. Së fundmi një video tronditëse po...

Policët e OFL, të nevojshëm apo televizivë

Nga Artur Zheji Askush nuk e di nëse ishte e domosdoshme që të kishim plus edhe një detashment policor të ri me emërtesën OFL. Askush...

Trajtim financiar për policët, gardistët dhe inspektorët para daljes në pension

Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e djeshme projektligjin për Reformën në Policinë e Shtetit. Qeveria vendosi që të japë trajtim financiar për punonjësit...

Policët përfundojnë në det gjatë ndjekjes së gomones, trafikantët bëjnë gjestin e papritur

Një ngjarje disi e pazakontë ka ndodhur në brigjet e ishullit Malaga në Spanjë. Tre efektivë policie që po ndiqnin disa trafikantë droge kanë...

Policët detyrohen të marrin kredi për shpenzimet familjare, prej 3 vitesh nuk marrin…

Punonjësit e policisë detyrohen të marrin kredi në banka për shpenzimet familjare pasi prej rreth 3 vitesh nuk marrin orët suplementare dhe dietat e...

Emërimet në polici/ PD: Rama po rikthen policët që mbollën Shqipërinë me drogë

Ish-deputeti demokrat, Enkeled Alibeaj, ka komentuar emërimet e reja në radhët drejtuese të policisë. Përmes një deklarate për mediat, Alibeaj akuzon kryeministrin Rama se po...

Të fundit

Rikthehet frika e valës së dytë në Itali, 630 viktima brenda 24 orëve

Italia është mbërthyer nga paniku për shkak të rikthimit të valës së dytë të Covid-19, teksa regjistrohen sërish shifra të larta. Gjatë 24 orëve të...

Ish-Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli merr postin e rëndësishëm në NATO

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka marrë sot një detyrë të lartë në NATO. Ajo është zgjedhur zëvendëspresidente e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, duke u...

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...