E shtunë, 27 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

paciente

Fluks pacientësh të helmuar në spitalin e Krujës, rëndohet situata

Me kalimin e orëve po shtohet fluksi i qytetarëve që paraqiten në spitalin e Krujës, për të marrë ndihmë mjekësore me simptoma të helmimit....

Pacientët bredhin me shiringa në duar nga shteti tek privati, për analizat

Fiks Fare trajtoi mbrëmjen e së enjtes një rast unik mbi mënyrën se si trajtohen pacientët në poliklinikën e Lushnjes. Pasi i merret gjak një...

Intervistoi 1.400 pacientë në prag të vdekjes, ja vizionet që përjetojnë ata

Kur mjeku Kristofer Kerr nisi studimin e tij në ”Hospice & Palliative Care Buffalo” në vitin 1999, duke dëgjuar ëndrrat dhe vizionet e fuqishme...

Indi/ Spitali Covid përfshihet nga flakët, humbin jetën 9 pacientë

Të paktën nëntë pacientë me koronavirus humbën jetën ditën e djeshme, pasi zjarri përfshiu një qendër tregtare në Mumbai, e cila ishte kthyer në...

Meta ngre alarmin: Mijëra familje kanë hyrë në borxhe për tu kuruar nga Covid-i

Presidenti I Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrije qeverisë që të rimbusojë në mënyrë urgjente të gjithë qytetarët që kanë harxhuar kursimet e...

Mjeku Mezini: Te “Shefqet Ndroqi” s’ka më vende, 90% e pacientëve janë rëndë

Mjeku Arjan Mezini u shpreh se në spitalin “Shefqet Ndroqi”, i njohur ndryshe si Covid-2, nuk ka më shtretër të lirë për pacientët me...

Shënonte emrat e pacientëve dhe paratë e marra, gjendet blloku i mjekut Prifti

Një bllok me shënime të emrave të pacientëve, e bashkangjitur tyre edhe shumat e parave që ka marrë, është prova më e fortë që...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Covid-19/ Kina ndërton spitalin me 1,500 shtretër për vetëm 5 ditë (Foto)

Kina ka përfunduar ndërtimin e një spitali me 1,500 dhoma për pacientët me Covid-19 ,për të luftuar një rritje të infektimeve, për të cilat...

Shoqata e Infermierëve: Të përlyerit në korrupsion duhet të bëhen shembuj

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë, ka reaguar në lidhje me skandalin e ndodhur tek Covid 2, ku një sanitare zhvati një qytetare duke u...

Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...