E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Mourinho

Murinjo te Roma/Ja emrat e parë që sjell në Serie A, sa shumë nga Premier Liga!

Roma është në nisjen e një cikli të ri me Murinjon në stol. Tashmë është koha të mendojmë se si do të duket skuadra...

Trajneri portugez Hoze Murinjo gjen punën e re, kolumnist tek gazeta britanike

Trajneri portugez Hoze Murinjo ka gjetur punë! Pas shkarkimit nga drejtuesit e Totenhemit, duket se portugezi fitues i Champions Ligës disa herë do të...

Polemika, Murinjo-Solskjaer :’E lija pa bukë’, ‘Babai i Sonit më i mirë se Ole’

Dje është luajtur ndeshja Totenhem - Junajtid që mbaroi me rezultatin 1-3. Në pjesën e parë Junajtidit iu mohua dhe një gol për shkak...

Ballkanasit shokojnë superyjet e Murinjos në një përmbysje të çmendur

Trajneri i ekipit kroat, Zoran Mamić, u detyrua të japë dorëheqjen disa ditë më parë pasi u dënua me katër vjet burg për mashtrim...

Zbulohen 3 lojtarët që Mourinho nuk i duronte dot tek Manchester United

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho, nuk duronte tre prej lojtarëve të Manchester United, në kohën kur ai ishte drejtuesi i klubit. “The Times” shkruan se...

As Messi as Cristiano Ronaldo/ Ja kë cilëson Mourinho si lojtarin më të mirë

Trajneri i njohur, Jose Mourinho ka zgjedhur Ronaldon si lojtarin më të mirë në historinë e futbollit. Në një intervistë të dhënë së fundmi, Mourinho...

Ofertat e shumta për Kane nuk e habisin, shoku i zbulon të ardhmen: Mourinho dëshiron ta mbajë

Lucas Moura ka komentuar në lidhje me të ardhmen e sulmuesit Harry Kane, duke u shprehur se çdo vit vijnë oferta për të, por...

Ronaldo e kërkoi te Juventusi, Mourinho “djeg” bardhezinjtë me përgjigjen që jep

Juventusi është në kërkim të një trajneri të madh, pasi pak ditë më parë komunikoi largimin e Allegrit nga bankina bardhezi. Të shumtë kanë...

Mourinho zgjedh Interin, lista e merkatos: Kush largohet mes Icardit dhe Perisic

Jose Mourinho duket se do të jetë trajneri i ardhshëm i Interit. Prestigjiozja spanjolle “Don Balon” bën me dije se trajneri luzitan tashmë ka...

‘Tradhtia’ vazhdon, Mourinho fotografohet në plazh me mikeshën misterioze

Jose Mourinho po shijon rrezet e diellit me mikeshën e tij misterioze, ndërsa është i angazhuar si komentator sportiv në televizion, punë për të...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...