As Messi as Cristiano Ronaldo/ Ja kë cilëson Mourinho si lojtarin më të mirë

Trajneri i njohur, Jose Mourinho ka zgjedhur Ronaldon si lojtarin më të mirë në historinë e futbollit.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, Mourinho ka thurur elozhe për dy yjet aktualë CR7 dhe Messin që kanë bërë historinë në futboll në një dekadë e gjysmë pothuajse.

Por kur iu dha mundësia të zgjidhte se cili prej tyre është më i miri në historinë e futbollit, zgjedhja e Mourinhos ishte legjenda Ronaldo.

Ai tha se dëmtimet e shumta që Ronaldo pësoi, “vranë një karrierë, që do të kishte qenë e pabesueshme”.

“Messi dhe Ronaldo kanë pasur një karrierë më të gjatë. Ata kanë qëndruar në majat e futbollit çdo ditë për plot 15 vite. Sidoqoftë, nëse flasim për talentin dhe aftësinë, askush nuk e tejkalon fenomenin. Kur ai ishte te Barcelona me Bobi Rson, kuptova se ai ishte lojtari më i mirë që kisha parë ndonjëherë. Dëmtimet vranë një karrierë, që do të kishte qenë e pabesueshme”, tha ai.