E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

messi

VIDEO/ Messi hedh përtokë futbollistin, mediat spanjolle zbulojnë arsyen

Ndeshja e djeshme mes Barcelonës dhe Sevillas u mbyll me një barazim, teksa nuk munguan edhe tensionet gjatë ndeshjes. Në fundin e pjesës së parë,...

As Messi as Cristiano Ronaldo/ Ja kë cilëson Mourinho si lojtarin më të mirë

Trajneri i njohur, Jose Mourinho ka zgjedhur Ronaldon si lojtarin më të mirë në historinë e futbollit. Në një intervistë të dhënë së fundmi, Mourinho...

Djali i Maradonës zgjedh 3 lojtarët më të mirë në histori:Babai im ishte vetë futbolli,ndërsa Messi

Djali i Maradonës ka folur me një respekt shumë të madh për Leo Messi, po është shprehur se babai i tij ka qenë vetë...

Messi te Inter? Këtë herë e përgënjeshtron vetë “Pleshti”

Lionel Messi ka filluar që të mos durojë më zërat dhe lajmet e pavërteta që shpërndahen rreth tij. Argjentinasi ka zgjedhur që të përgënjeshtrojë...

E papritur te Barcelona, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqjen nga klubi

Situata në klubin e Barcelonës në këto muajt e fundit nuk ka qenë aspak e qetë. Në drejtim të presidentit Bartomeu kanë qarkulluar akuza...

Messi nxorri nga burgu Ronaldinjon? dyshohet se 1.6 mln dollarë i pagoi ylli argjentinas

Legjenda braziliane, Ronaldinho u lirua nga burgu në Paraguaj para dy ditësh së bashku me vëllain e tij, ku qëndronin aty prej 6 marsit. Ish-futbollisti...

Ish-mbrojtësi i Atletico tregon duelet me Messi: E kam goditur gjithmonë

Duelet mes Atletico Madrid dhe Barcelonës janë gjithnjë shumë të zjarrta, e për pasojë edhe përplasjet e futbollistëve në disa raste duke kaluar limitet...

Në Itali përgatiten për duelin Ronaldo-Messi, negociatat mes Interit dhe Messi konfirmohen nga…

Pas fjalëve të Massimo Moratti që afrimi i Leo Messi te Inter nuk është i pamundur, nisën të qarkullojnë lajme për një interesim të...

Koronavirusi ul ndjeshëm çmimet e lojtarëve, “Transfermarket” zbulon vlerat e reja

Koronavirus ka ndalur aktivitetin e futbollit dhe automatikisht të ardhurat kanë ngrirë, ndërkohë që lojtarët duhet të paguhen. Kjo ka bërë që futbolli të...

Ish-presidenti i Inter: Messi nuk është i pamundur,mund ta shkëmbejmë me Lautaron

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti pretendon se kalimi i Messit te skuadra zikaltër nuk është diçka e pamundur, duke bërë kështu tifozët të ëndërrojnë. Moratti,...

Të fundit

Në shkollë apo mësim online? Besa Shahini zbulon çfarë na pret në muajin shtator

Mësimi për shkollat 9-vjeçare dhe ato të mesme do të fillojë në datën 14 shtator. Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, në një deklaratë për mediat...

Kreu i PD në Korçë jep dorëheqjen, ja çfarë qëndron pas këtij vendimi

Kreu i degës së Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano, ka dhënë dorëheqjen nga ky post, pasi do të jetë pjesë e garës për...

Ish-shefi i “Formula 1” bëhet baba në moshën 89-vjeçare (Foto)

Ish-shefi ekzekutiv i “Formula 1”, Bernie Ecclestone, është bërë baba për herë të katërt në moshën 89-vjeçare. Partnerja e tij 44-vjeçare, Fabiana Flosi, ka sjellë...

Temperatura përvëluese, ja sa do të shënojë termometri të premten e të shtunën

Për nesër parashikohet që vendi ynë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i kthjellët, por nuk do të mungojnë...

Qyteti më i ndotur i Evropës ndodhet në Ballkanin Perëndimor

Shkupi i Maqedonisë së Veriut është aq i ndotur sa njerëzit me sëmundje të frymëmarrjes lëvizin nëpër kodra dhe vende të larta për të...