E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

VIDEO/ “Copa America”, Messi gol me goditje dënimi, ja gjysmëfinalet

Lionel Messi u kthye pas në kohë me një goditje dënimi të shkëlqyer të kthyer në gol dhe dy asistime kur Argjentina mundi Ekuadorin 3-0 në çerekfinalet e ‘Copa America’.

34-vjeçari goditi shtyllën në fillim por i shërbeu Rodrigo de Paulit për të hapur rezultatin pak para pjesës së parë dhe më pas shërbeu Lautaro Martinezin për të dytin në minutën e 84-të.

Për të mos mbtur pa gol, Messi u kthye me një goditje dënimi në kohën shtesë duke shënuar golin e tij të 76-të për kombëtaren.
Gjysmëfinalet e ‘Copa America’:

  • Argjentinë- Kolumbi
  • Brazil- Peru

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...