E mërkurë, 13 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

QSUT del me njoftim: “Kanë djegie të rënda, nën kujdesin e mjekëve”

Shërbimi i Djegie Plastikës në QSUT ka dhënë informacionet e para mbi gjendjen e katër anëtarëve të një familjeje që u dëmtuan rëndë nga shpërthimi i gazit në Velipojë.

Në njoftimin e departamentit thuhet: “Paraditen e sotme pranë Shërbimit të Djegie Plastikës janë paraqitur pacientët A.Gj mosha 40 vjeç, D. Gj mosha 19 vjeç, K. Gj mosha 15 vjeç dhe E. Gj mosha 11 vjeç. Pas konsultës së parë mjekësore është konstatuar se pacientët kanë djegie të rënda në trup. Aktualisht janë duke u trajtuar me mjekim intensiv dhe në ndjekje të vazhdueshme nga stafi mjekësor”.

Ngjarja në mëngjes

Një bombël gazi ka shpërthyer mëngjesin e kësaj të diele në Velipojë duke plagosur 4 anëtarë të së njëjtës familje. Të lënduarit janë transferuar me urgjencë nga spitali i Shkodrës për në Tiranë, pasi nevojitet mjekim më i specializuar.

Paraprakisht mësohet se personat e plagosur janë: Alketa Gjoka 30 vjeç, Daniela Gjoka 18 vjeç, Klarisa Gjoka 15 vjeç dhe Enrik Gjoka 11 vjeç.

Sipas infermieres së ambulancës, që foli për mediat, “gjendja e tyre është shumë shumë e rëndë”.

“Kanë djegie 85-90 % të trupit, të gjithë janë një familje. Ngjarja ka ndodhur tek hoteli, janë nga Lezha kanë ardhur tel hoteli i tyre që kanë në Velipojë.

Tani dy janë në spitalin e Shkodrës, dy janë nisur me ambulancë. Po presim helikopterin për fëmijën dhe vajzën që janë në gjendje më të rëndë“, tha infermierja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...