E hënë, 26 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

QSUT

Vdekja e 53-vjeçarit nga Ndroqi, reagon QSUT: Mori ndihmën mjekësore

Qendra Spitalore Universitare ‘Nënë Tereza’ (QSUT), ka reagua lidhur me vdekjen e Lutfi Çekirit, 53-vjeçarit nga Ndroqi i Tiranës i cili ndërroi jetë, sipas...

Pandemia/ Shqipëria rrit kapacitetet e testimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se Shqipëria do të zgjerojë kapacitetin e testimeve për koronavirus. Përmes një postimi në Facebook, Manastirliu njofton...

Nga sot tamponët për koronavirusin mund të bëhen edhe në QSUT

Tamponët që tregojnë nëse je prekur apo jo nga koronavirusi do të zhvillohen tashmë edhe në laboratorin e mikrobiologjisë, në Qendrën Spitalore Universitare. Por në...

Rastet në QSUT/ Bino: Punonjësit kanë tangërllik dhe nuk mbajnë maska

Shefja e Departamentit të Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino, shprehet se rastet pozitive me koronavirus, ditën e sotme, nuk mund të quhen vatër infeksioni. E...

U infektua me COVID-19 në QSUT, humb jetën 68-vjeçari

Së fundmi ka ndërruar jetë një 68-vjeçar i cili u infektua me COVID-19 në ambientet e QSUT-së. I prekuri i parë me COVID-19 nga Gjirokastra,...

Spitali ‘Francez’ brenda në QSUT kthehet në vatër infeksioni, ish-deputetja nxjerr faktet

Një nga vatrat kryesore në QSUT është edhe Spitali Francez. Denoncimi i radhës vjen nga ish-deputetja e PD-së, Grida Duma, teksa thotë se janë...

QSUT-ja vatër e infektimit, ja për çfarë ka diskutuar Manastirliu me mjekët

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar sot një takim me ekipin mjekësor të drejtuar nga profesoreshë Jera Kruja në shërbimin e Neurologjisë në...

Plas skandali në QSUT/1 mjek dhe 2 infermierë me COVID. Ministria e Shëndetësisë fsheh rastet

Mjeku Petrit Vargu ka denoncuar me anë të një postimi në rrjetet sociale, se një mjek dhe dy infermierë janë pozitiv me COVID-19 në...

Vatra në QSUT, Pipero tregon çfarë nuk shkoi mirë mes bluzave të bardha

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero mbrëmjen e sotme në një intervistë televizive foli për vatrën e re të koronavirusit në QSUT. Pipero theksoi se ka pasur...

COVID-19 në QSUT, Bardh Spahia nxjerr prapaskenat

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, shprehet se rastet e infektimit me koronavirus në spital, dëshmojnë se pushteti nuk kujdeset për personelin mjekësor. Spahia thotë...

Të fundit

Turqia zgjat misionin e eksplorimit në Mesdhe, pritet reagimi i Greqisë

Turqia ka njoftuar se të zgjasë misionin kërkues të anijes së saj “Oruc Reis” në zonën e shumë kontestuar në Mesdheut lindor deri në...

Armenia dhe Azerbajxhani bien dakord për një armëpushim të ri

Një armëpushim humanitar do të hyjë në fuqi të hënën në mëngjes në luftimet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit për Nagorno-Karabakun, tha të dielën një...

Sulltan Edi Rama dhe nënshtetasit e pabindur të tij

Nga Arlind Qori Edi Rama ka një vit që hesht përballë urisë dhe rezistencës së naftëtarëve. Ditët e fundit, si i yshtur nga forca të...

Humbja kundër Realit, i shkakton pasoja të rënda Barçës, humb lojtarin kryesor

Humbja në shtëpi ndaj Realit të Madridit ka shkaktuar pasoja të rënda tek ekipi i Barcelonës. Klubi katalanas bëri të ditur, se futbollisti brazilain, Filip...

Mitsotakis: E drejta e Greqisë për t’u zgjeruar me 12 milje nuk diskutohet

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka folur për herë të parë në parlement lidhur me dakordësinë me Shqipërinë për të çuar në Hagë çështjen e...