E enjte, 20 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

QSUT nuk di gjë për vjedhjen e pacientes, prokuroria po heton

Denoncuesja, që tregon për emisionin “Stop” se i kanë humbur sendet më vlerë, kur ishte e shtruar në QSUT, shprehet se e ka bërë denoncimin në komisariatin e policisë nr, 4, por asnjë punonjës policie nuk është dukur, që të shohë nga afër situatën në spital, apo të bëjë verifikime.

Gazetari: Keni bërë denoncim?

Denoncuesja: Unë po pres policinë. Akoma s’ka ardhur. S’kanë ardhur akoma.

Gazetari: Po roja tha gjë?

Denoncuesja: Roja na tha, ne nuk mbajmë përgjegjësi.

Gazetari: Po për çfarë është roje këtu?

Denoncuesja: Nuk mbajnë përgjegjësi, edhe shefi i madh i këtyre policëve të spitalit tha që s’mbajmë përgjegjësi për këto gjëra. Shkoni në Polici të Shtetit! Atë ditë që vajta unë, i kërkova ndihmë policisë, po të vinte ai në atë moment polici, këtu në orën 5, djalin, që kisha aty në dhomë, mund t’i bënte një kontroll a ndonjë gjë, ai ishte aty në dhomë. Nuk e mori fare njeri përsipër.

Emisioni “Stop” iu drejtua drejtorisë së QSUT-së, që mohoi të kishte denoncime nga Pavioni i Pneumologjisë. Nga ana tjetër Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë deklaroi zyrtarisht se ka kallëzim për këtë ngjarje dhe materialet janë referuar në prokurori për hetime. /tvklan.al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

6 marsi, testi kyç i Bashës

Nga: Eduard Zaloshnja Nga komunikimi publik i Presidentit Meta, duket pothuaj plotësisht e sigurtë se zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 bashki do të zhvillohen...

Çmimet e reja në Kosovë, si do të llogaritet fatura e energjisë së shpenzuar

Zyra e Rregullatorit të Energjisë ka publikuar një kalkulator për llogaritjen e faturave të energjisë elektrike, pas propozimit për ndryshim të tarifave. Në këtë...

Rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik, këmbimi valutor për ditën e sotme

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rënie e lehtë e euros dhe paundit britanik. Ndërkohë, dollari dhe franga zvicerane kanë shënuar...

Kosovë/Omicron rriti infektimet, sot pritet të diskutohet për masat e reja

Varianti Omicron ka shtuar frikshëm infektimet në Kosovë, e ndërsa pritet nga ekspertët që të shtrëngohen sot masat anti-COVID. Në total numri i rasteve aktive...

Përfshihet nga flakët një apartament në zonën e Freskut në Tiranë

Një banesë në zonën e Freskut në Tiranë, është përfshirë nga flakët. Flakët e zjarrit kanë përfshirë banesën e marrë me qira nga shtetasja...