E premte, 14 Gusht, 2020
35 C
Tirana

Etiketa

vjedhje

Bie nga kati i dytë i shtëpisë ku po vidhte, humb jetën i riu shqiptar

Një 30-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, pasi ra nga kati i dytë i një ndërtese në Santhià (Vercelli, Itali). Ai ishte futur së bashku me...

“Blendi Gonxhe të dorëhiqet”, PD: Mori mbi 220 milion lekë nga qeveria

PD denoncon publikisht drejtorin e Transportit Rrugor të Shqipërisë, Blendi Gonxhe, se është paguar mbi 220 milionë lekë nga qeveria për kompaninë e tij...

“Bleva perde për të kompletuar shtëpinë”, nusja i vjedh vjehrrit 6400 dollarë

Një ngjarje e pazakondtë ka ndodhur në Vorë, ku nusja ka grabitur lekët në shtëpinë e vjehrrit e vjehrrës. Bëhet fjalë për një shumë...

Skema/ Vidhnin skafe në Greqi, bien në pranga 8 shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe në vendin fqinj. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 8 shqiptarë, përkatësisht 4...

Vidhte në banesat e dëmtuara nga tërmeti, bie në pranga 35-vjeçari nga Durrësi

Policia e Durrësit ka arrestuar një 35-vjeçar pasi akuzohet për vjedhje të shumëfishta. Shtetasi Xh.K., 35 vjeç, banues në Durrës, i dënuar më parë për...

Vidhet kasaforta e Drejtorisë së Patentave në Kashar

Gjatë natës është vjedhur kasaforta e Drejtorisë së Patentave në Kashar. Burime ende jo zyrtare thonë se ka dyshime, se kanë qenë dy persona...

Vjedhje tek Parku Arkeologjik i Apollonisë/ Berisha nxjerr fakte të rënda

Parku Arkeologjik i Apollonisë, dy dtë më parë është dëmtuar nga njerëz të papërgjegjshëm. Këtë informacion e përcjell ish-kryeministri Berisha, ku dhe e demostron...

Dëshmitë/ Si u mbyll dosja e kryebashkiakut të Gramshit për vjedhje

Të dhëna të reja të vijim të dosjes së kryetarit të Bashkisë Gramsh, Klodian Taçe, kanë dalë në dritë, lidhur me akuzat për vjedhje...

VIDEO/ Sirianët vjedhin në mes të ditës parfumerinë

Një rast vjedhje është denoncuar mbrëmjen e sotme, nga një biznes në emisionin 'Fiks Fare'. Sikundër shihet edhe nga pamjet në fjalë, dy sirianët...

Nga vjedhja tek dhuna në familje, 8 persona bien në prangat e policisë

Tetë persona kanë rënë në pranga në qytetin e Durrësit në 24 orët e fundit, pasi akuzohen për vepra të ndryshme penale. Policia ka arrestuar...

Të fundit

Alternime kthjellimesh dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti për këtë fundjavë

Dita e shtunë dhe e diel parashikohet mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal në mesditë, në...

Murrizi thirrje Ramës, Lleshajt dhe Majkos: Ndërhyni menjëherë, skandaloze radha në Kakavijë

Në doganën e Kakavijës vijon të jetë situatë shqetësuese, ku me qindra persona presin që të kalojnë në shtetin fqinj. Ndaj kësaj situate ka...

Person i rrezikshëm, policia i nxjerr foton dhe kërkon ndihmën e qytetarëve

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur vendodhjen e shtetasit Cenë  (Avdyl) Isenaj, pasi akuzohet për “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje...

Qeveria e Kosovës vendos hapjen e kufijve me vendet fqinje

Ndonëse shifrat janë në rritje sa i takon të infektuarve dhe viktimave si pasojë e koronavirusit, qeveria e Kosovës ka vendosur hapjen e kufijve...

“Nuk është koha për plazh”, Rudina Hajdari i bën thirrje Ramës (VIDEO)

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari, ka përcjellë një reagim referuar situatës kaotike në pikën kufitare të Kakavijës. Ajo apelon ndaj qeverisë që të lërë...