E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

Prokuroria

Hajdari: FBI faktoi se Garda qëlloi për të vrarë, politika pengoi çështjen

Ndonëse kanë kaluar 11 vite nga vrasjet e "21 Janarit" në mes të Bulevardit, ende nuk ka autorë politikë të dënuar. Të vetmit që...

“U ekzekutua nga kupola e PD”, Prokuroria kërkon 25 vite burg për Izet Haxhinë

Prokuroria ka kërkuar dënimin me 25 vite burg për ish-truprojën e Sali Berishës, Izet Haxhinë. Izet Haxhia është akuzuar si personi i dyshuar, për...

Akuzohet për fshehjen e 60 mijë eurove, Myslim Murrizi kallëzohet në prokurori

Myslim Murrizi, ish-deputeti i Partisë Demokratike dhe kryetari i Partisë Lëvizja Demokratike e Shqipërisë është kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës. Ish-nënkryetari i Kuvendit akuzohet...

Analistët:Publikimi i pagave, dëshmi e mungesës së seriozitetit të autoriteteve

Në Shqipëri, prokuroria nisi hetime mbi publikimin e të dhënave personale dhe pagave të mbi 690 mijë punonjësve përmes rrjeteve sociale nga burime ende...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

Mbetjet/ Rama paralajmëron kryetarët e Bashkive: Do përfundoni në Prokurori!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar krerët e Bashkive, se nëse nuk pastrojnë zonat që administrojnë, do të përfundojnë në Prokurori. Ai tha se kushdo prej...

Lushnje, dy vjet hetime për një dokument të hetuar e gjykuar 11 vjet më parë

Qytetari Sefedin Shefa nga Lushnja ankohet në emisionin Fiks Fare se prokuroria po i pengon gjyqin civil për pronat. Qytetari thotë se ka një...

QSUT nuk di gjë për vjedhjen e pacientes, prokuroria po heton

Denoncuesja, që tregon për emisionin “Stop” se i kanë humbur sendet më vlerë, kur ishte e shtruar në QSUT, shprehet se e ka bërë...

Prokuroria kërkon rikthimin në qeli të djalit të ish-zv.drejtorit të policisë

Prokuroria e Tiranës ka apeluar vendimin e gjykatës për nxjerrjen nga qelia të Jehon Breçanit. 19-vjeçari është djali i ish-zv.drejtorit të Policisë së Shtetit,...

“Dënimi i Llallës”, çfarë parashikoi ish prokurori Hajdari para 5 vitesh

Ish kreu i Shoqatës së Prokurorëve, Shkëlqim Hajdari, paralajmëroi pesë vite më parë pasojat e funksionimit të Reformës në Drejtësi. Dënimi i sotëm i...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...