E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

Djegie

Po luante me bombolën e oksigjenit, digjet 17-vjeçari në Fier

Një 17 është përfshirë nga fakët mbrëmjen e sotme në Fier, për shkak të shpërthimit të një bombole të gazit. Mesohet se 17-vjeçari i identifikuar...

Sarandë / Digjet gjatë natës një ‘Toyota’

Një automjet është djegur pjesërisht gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.3 në Sarandë, ndërsa bëhet me dije se mjeti tip “Toyota” ishte...

Indi/ Kryeqyteti Delhi nuk ka më vende për djegien e viktimave nga koronavirusi

Zyrtarët në kryeqytetin e Indisë, Delhi, kërkuan që të gjenden vende të reja për djegien e viktimave, pasi morgjet dhe krematoriumet e qytetit janë...

Rama në SHBA, protestuesit i “djegin” pemën e krishtlindjeve në kryeministri

Pema e festave të fundvitit para kryeministrisë, u bë objekt vandalizimi nga protestuesit. Revoltën e tyre për vrasjen e 25-vjeçarit Rasha, e shkarkuan pikërisht...

Aksidenti/Ylli i Formula 1 pjesërisht i djegur e me brinjë të thyera (FOTO)

Formula 1 nisi në mënyrën më të keqe të mundshme kur piloti i Haas, Romain Grosjean u përfshi në një aksident. Makina e tij...

Shpërthimi i autobotit në autostradë, shtatë persona humbin jetën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Kolumbi, ku të paktën 7 persona kanë humbur jetën pasi një cisternë e përmbysur në autostradë shpërtheu...

Shpërthen bombola e gazit, 62-vjeçari me djegie të rënda

Një bombol gazi ka shpërthyer në një banesë në fshatin Stajke në Vaun e Dejës, ku për pasojë ka marrë djegie të rënda një...

U gjet i masakruar pranë lokalit të tij në Korçë, del fotoja e 45-vjecarit

Del fotoja e 45-vjeçarit Flamur Duçi, i cili u gjet i pajetë mëngjesin e sotëm pranë lokalit të tij nga bashkëfshatarët. Ngjarja është shënuar...

Detaje nga ekzekutimi i korçarit. Tentuan ta digjnin, motra shpërthen në lot

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me ngjarjen që tronditi këtë të enjte fshatin Mborje të Korçës, ku 45-vjeçari Flamur Duçi u gjet i...

Shpërthimi në karburant/ Dy të plagosurit rëndë me dëmtime në fytyrë dhe djegie 50% të trupit

Detaje të reja janë hedhur në dritë lidhur me shpërthimin në autostradën Lezhë-Laç, nga ku mbetën të plagosur 6 persona. Paraprakisht mësohet se fillimisht...

Të fundit

A duhet të krijojmë heronj për të frymëzuar rininë në krizë besimi?

Nga: Mentor Kikia Shoqërisa shqiptare është në krizë. Muk është thjeshtë krizë ekonomike, për bukë dhe rroba. Eshtë kriza e madhe e besimit, kriza e...

Vatikani notë proteste Italisë për projektligjin kundër homotransfobisë

Selia e Shenjtë zbret në fushë kundër projektligjit Zan, projektligjit kundër homotransfobisë. Nisma vjen drejtpërdrejt nga Sekretariati i Shtetit, organi drejtues më i afërt...

Negociatat/ Bullgaria nuk heq dorë nga bllokimi ndaj Maqedonisë së Veriut

Bullgaria nuk ka lëshuar pe as në Këshillin për Punë të Përgjithshme, në këmbënguljen për të bllokuar fillimin e negociatave për Maqedoninë e Veriut. Agjencia...

STARTON #YOUARECREDINS3

Banka Credins lançon për të tretin vit programin #YOUARECREDINS3, një mundësi fantastike për çdo student të sapo diplomuar në degët: Ekonomi, Informatikë, Drejtësi dhe...

10 shprehje nga Zhan Dë La Fonten, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"E rrallë dashuria e vërtetë, edhe më e rrallë miqësia e vërtetë". "Shpeshherë e ndeshim fatin tonë mu në rrugën që morëm për të shmangur...